Rugpjūčio 24 d. centrinėje Italijoje įvykęs 6,2 balo žemės drebėjimas, nusinešęs mažiausiai 295 gyvybes (sužeisti mažiausiai 388 žmonės, apie 2900 liko be namų), tapo Prancūzijos leidinio „Charlie Hebdo“ patyčių objektu.
Satyrikais ir žurnalistais save vadinantys „Charlie Hebdo“ karikatūristai publikavo kūrinį Žemės drebėjimas itališkai, kuriame gamtos stichijos aukų kraują sulygino su pomidorų padažu, o pačias aukas ir jų namus su picomis, lazanijomis.
Italijos teisingumo ministrės Andrėjos Orlando (Andrea Orlando) teigimu, tai yra šlykštu. Pasak A. Orlando, ne itin populiarus savaitraštis „Charlie Hebdo“ tiesiog kuria skandalus, kad pritrauktų žiniasklaidos dėmesį.
Išpuoliu prieš Italiją pasipiktino ir Italijos Senato prezidentas, antimafijos magistratas, 2015 m. laikinai pavadavęs šalies prezidentą Pjetras Grasas (Pietro Grasso)
Didžiausias pasipiktinimas kilo Amatričės miestelyje, kuris buvo visiškai sugriautas žemės drebėjimo. Jo meras Serdžijus Pirocis (Sergio Pirozzi) pareiškė: Kokią, po velnių teisę, turite piešti karikatūras apie mirusius?
Jo manymu, iš nelaimių ir žuvusiųjų juoktis nedera.
Prancūzijos ambasada Romoje taip pat sureagavo į karikatūras: pareiškė, kad jos visiškai neatspindi Prancūzijos pozicijos.
1970 m. įkurtas mažo tiražo ateistinis savaitraštis „Charlie Hebdo“ išgarsėjo, kai 2015 m. sausio 7 d. du nusikaltėliai nužudė 12 jo darbuotojų. Nuo pat įkūrimo savaitraštis tyčiojosi iš visų religijų (katalikybės, islamo, judaizmo ir kt.), mirusiųjų (pvz., Prancūzijos prezidento Šarlio de Golio, Charles, de Gaulle; po šios publikacijos nuo 1981 iki 1992 m. savaitraštis buvo uždarytas).
2014 m. gruodį savaitraštį nusipirko Rotšildų (Rotschild) šeima.
Šaltinis: bbc.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]