2024 m. birželio 25 d.

 

„Chevron“ korporacija perka Lietuvos ministrus ir partijas?

33
Paskelbta: 2013-09-09 17:20 Autorius: Laisvūnas Šopauskas | tiesos.lt
Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Valentinas Mazuronis
Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Valentinas Mazuronis

Kad Valentinas Mazuronis aršiai gina skalūninių dujų žvalgybą ir gavybą Lietuvoje, be jokių argumentų atmesdamas visus aplinkosaugininkų pateikiamus įrodymus, tarsi pats būtų ne aplinkos, o energetikos ar ekonomikos ministras, stebino nuo pat pradžių. Tačiau pastudijavus partijos „Tvarka ir teisingumas“ rėmėjų sąrašus, paskelbtus Vyriausiosios Rinkimų komisijos svetainėje, toks ministro, einančio ir šios partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigas, elgesys jau nebeatrodo neracionalus.

Spręskite patys – štai keletas skaičių iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ finansinių ataskaitų.

2006 metai

Partiją „Tvarka ir teisingumas“ parėmė:
Thomas Miles Haselton – 37 500 Lt
Natalja Haselton – 37 500 Lt

2007 metai
Partiją „Tvarka ir teisingumas“ parėmė:
Thomas Miles Haselton – 37 500 Lt
Natalja Haselton – 37 500 Lt

2008 metai
Partiją „Tvarka ir teisingumas“ parėmė:
Haselton Thomas Miles ir Natalja Haselton – 35 000 Lt
Natalja Haselton – 39 000 Lt
UAB „Minijos nafta“ – 39 000 Lt

Valentino Mazuronio kandidatūrą 2008 metų Seimo rinkimuose parėmė:
UAB „Minijos nafta“ – 10 000 Lt

Iš viso vien 2006–2008 metais UAB „Minijos nafta“ bei ponia ir ponas Haseltonai oficialiai „parėmė“ būsimąjį aplinkos ministrą Mazuronį ir jo partiją visai nekuklia 263 000 litų suma.

Kas gi šie „dosnūs“ ponai?

Visiems, kurie domisi skalūnų žvalgybos ir gavybos Lietuvoje perspektyvomis, šių žmonių pristatyti tarsi ir nebereikia. Visiems kitiems – trumpai, bet svarbiausia: Thomas Milesas Haseltonas yra UAB „Minijos nafta“ generalinis direktorius, o jo žmona Natalija Haselton – UAB „LL investicijos“ direktorė; 50% „LL investicijų“ akcijų valdo JAV kompanija „Chevron Global Energy“, o 50% – Lietuvos įmonė „TanOil“; kompaniją „Chevron“ į Lietuvą atvedė ne kas kitas, o būtent T.M.Haseltonas, Lietuvoje „Chevron“ interesams atstovauja būtent UAB „LL investicijos“.

Taigi, šitų ponų ir UAB „Minijos nafta“ interesai yra akivaizdūs – laimėti Lietuvos vyriausybės paskelbtą skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos konkursą. Ar dar reikia paaiškinimų, kodėl jų interesus taip uoliai gina V.Mazuronis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas į koalicinės vyriausybės aplinkos ministrus? Ar dar reikia kokių kitų įrodymų, jog prieš mūsų akis – akivaizdus ministro ir visos partijos interesų konfliktas, vertintinas kaip politinė korupcija?

Beje, „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje paklaustas apie „Chevron“ paramą partijai ir jam pačiam, V.Mazuronis apsimelavo: ne tik neigė esant kokį nors interesų konfliktą, bet ir tvirtino jokios paramos sau negavęs.

Iš partijos „Tvarka ir Teisingumas“ 2006 metų pajamų deklaracijos

Šaltinis: http://www.vrk.lt/dynamic/files/390/tt.xls

Iš partijos „Tvarka ir Teisingumas“ 2007 metų pajamų deklaracijos

Šaltinis: http://www.vrk.lt/dynamic/files/600/tvarkairteisingumas2007m.xls

Iš partijos „Tvarka ir Teisingumas“ 2008 metų pajamų deklaracijos

Šaltinis: http://www.vrk.lt/dynamic/files/1014/tvarkairteisingumasdeklaracija2008.xls

Valentino Mazuronio kandidatūros rėmėjai per 2008 metų Seimo rinkimus

Šaltinis: http://www.vrk.lt/rinkimai/400_lt/PolitiniuKampanijuFinansavimas/Dalyvis3428/Dalyvio3428AukotojuSarasas.html

Tiesos.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
33. Uz SVARIA LIETUVA
(2013-09-13 15:39:56)
(78.57.234.232) Parašė:

Lietuvos sauksmas Uz SVARIA Lietuva!!! visa Lietuva susitinka 09men.15diena 15 val.Vilniaus Rotuses aiksteje iki;)32. būtų teisinga
(2013-09-13 13:02:45)
(84.15.184.236) Parašė:

Jei ekspertai atskleistų ir savo rėmėjus, bei visus kitus politikus, kuriuos remia GASPROM. Iš anksto dėkoju.31. kas nupirko ekspertus?
(2013-09-13 12:58:43)
(84.15.184.236) Parašė:

„Lietuvos ryto“ akcijas perka Benas Gudelis – tokią žinią žiniasklaida išplatino rugsėjo 3 d., kai „Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis patvirtino, kad „pasiektas preliminarus susitarimas dėl UAB „Snoras Media“ akcijų pardavimo“. Skelbta, kad 34 % „Lietuvos ryto“ koncerno akcijų valdančią įmonę nuspręsta parduoti B. Gudelio valdomos bendrovės antrinei įmonei UAB „BIG group“. Iš pažiūros šis sprendimas galėjo pasirodyti labai naudingas savo pinigus atgauti nekantraujantiems „Snoro“ kreditoriams – B. Gudelis sakė pasiūlęs už pirkinį daugiau nei 10 mln. Lt, o „Finastos“ analitikas spėjo, kad kaina galėjo siekti ir 30 mln. Lt. Bet, pažvelgus kiek įdėmiau, procesas palieka keistokos idilės įspūdį. Mat B. Gudelis, pretenduojantis tapti didžiausiu „Lietuvos ryto“ akcininku, nuo seno palaiko „artimus ryšius“ su „Lietuvos ryto“ vyriausiuoju redaktoriumi Gedvydu Vainausku, kuris pats turi 25,5 % akcijų. „Labai gera įmonė. Labai daug perspektyvų matome, tikrai yra daug galimybių. Reikia spaudą išlaikyti nepriklausomą“, – žurnalistams sakė B. Gudelis. Jo bičiulis G. Vainauskas, anot nacionalinio transliuotojo, apgailestavo pats negalėjęs dalyvauti procese ir tvirtino, kad sandoris laikraščio darbo nepaveiks: 

Šis idiliškas procesas, kuriam pasibaigus „Lietuvos rytas“ turėtų atsidurti artimai susijusių asmenų rankose, įtartinai primena aferą ir greičiausiai yra visiškai nenaudingas „Snoro“ kreditoriams. Šią savo nuomonę ekspertai.eu grindžia savo pačių patirtimi: VšĮ „Ekspertai.eu“ dalyvavo UAB „Snoras Media“ akcijų pardavime ir pateikė įpareigojantį pasiūlymą nupirkti šias akcijas už sumą, gerokai didesnę už tą, kurią žiniasklaidai nurodė B. Gudelis. Tačiau įmonė net nebuvo informuota, kad šis pasiūlymas atmestas. Savaime suprantama, nenurodytos ir tokio atmetimo priežastys. Šie ir kiti dalykai leidžia pagrįstai teigti, kad akcijų pardavimo procesas akivaizdžiai prieštaravo sąžiningumo, protingumo ir teisingumo principams, o B. Gudeliui buvo suteiktas neteisėtas pranašumas kitų potencialių pirkėjų atžvilgiu. Kitaip tariant – konkurencija buvo tik imituojama, o tikrasis pardavimas vyko „po stalu“, visiškai nesirūpinant gauti kuo daugiau pinigų, kurių laukia „Snoro“ kreditoriai. Todėl rugsėjo 3 d. VšĮ „Ekspertai.eu“ įteikė UAB „Snoras Media“ ir BAB „Snoras“ reikalavimą suteikti informaciją apie akcijų pardavimą.30. kas nupirko Julių Panką?
(2013-09-13 12:55:33)
(84.15.184.236) Parašė:

Po internetinę erdvę sklando tokia Ultra dešinės iš netiesa.lt reklama-komentaras, kuris rodo, kad ultradešinieji nieko nesiskiria nuo neokairiųjų/neotrockistų. Tik iš pradžių toks įspūdis, kad jie eina į priešingas puses, bet iš tikrųjų jie jie juda rateliu, kol glaudžiai susijungia. Štai: "Vakar sutikau vieną savo pažįstamą, tikrą Lietuvos patriotę. Ji susijaudinusi mane kvietė pasirašyti dėl žemės nepardavimo užsieniečiams referendumo. Paprašiau, kad duotų paskaityti kas ten parašyta viršuje mažomis raidelėmis virš parašų. Garantuoju, kad visi kiti šių piunktų tikrai neskaitys ir pasirašys neskaitę: a, mol, dėl žemės nepardavimo užsieniečiams? gerai, duokit, psirašysiu. Tokia, deja, mūsų publika. Tokie ir šio portalo skaitytojai. Labai gaila. O ten tik pirmas sakinys kalba apie tai, kad žemė turi priklausyti lietuvių tautai. Toliau eina siūlymas pakeisti kelis Konstitucijos straipsnius. Ir taip kad kad ta konstitucija galėtų būti bet kada keičiama bet kokiu pretekstu, nes reikalaujama parašų referendumui kviesti skaičių nuo 300 000 sumažinti iki 100 000 – kas turėtų labai patikiti Tomaševskiui su Rusų sąjunga, nes tiek parašų jie visada surinks, po to siūloma, kad balsavimui dėl įstatymų ar konstitucijos straipsnių pakeitimo užtektų ir ketvirčio seimūnų parašų, o ne daugau nei pusės. Tai ar įsivaizduoja žmonės ant ko jie pasirašys? Praktiškai ant valstybinio perversmo! Juk Konstitucija – tai mūsų valstybės pamatas! Ištrauk tik vieną kertinį akmenį ir valstybė subyrės! Ir taip, kovos dėl žemės pretekstu, žmonės pasirašys už savos konstitucijos panaikinimą, kas reiškia galutinį valstybės sunaikinimą ir savo teisių į ją praradimą! Beje, privatizuoti visi laikraščiai. Valstybė kaip ir nebeturi savų laikraščių. O privatūs gyvena iš jiems mokamų pinigų. Didžiausi pinigai ateina daugiausia iš ne Lietuvos interesų zonos. Dideli pinigai formuoja žmonių nuomonę. Tad kaip galėtų žmonės laisvai ir nepriklauomai balsuoti referendumuose, jei jie gaus tik vienpusę informaciją? "Žemės gynėjai" jau turi net du portalus savo, kuriuose nedeklaruoja kas jie tokie, kas jų rėmėjai, bet juos palaiko ir masė kitų. Skalūnų dujos - tai savotriškas testas politikams. Jis aiškiai [parodo kieno interesams tarnauja mūsų kai kurie politikai. Chevrono kompanija - tai vienintelė kompanija,, kuri gali atsverti Gaspromo įtaką Liietuvoje, įtaką mūsų žiniasklaidai, o taip pat įtaką ir mūsų politikams. Nes nepriklausomybės nuo Rusijos neturėsime tol, kol neturėsime nepriklausomybės nuo Rusijos vykdomo info karo, nuo Gssprom vykdomos energetinės priklausomybės. Šį sekmadienį "žemės gelbėtojai" organizuoja mitingą prie Rotušės. Bus renkami parašai. Eisikm pasižiūrėti kas šios akcijos slaptieji kardinolai. Ar mūsų VSD apie tai žino?"29. baisuma
(2013-09-13 09:35:17)
(213.164.112.144) Parašė:

ir tai reiškia, kad mes turime TEISĖSAUGĄ? ar tai nėra viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktas? o jei paprasčiau - Tėvynės pardavinėjimas už šiltus, atsiprašu, apatinius?28. Pasirodo,...
(2013-09-12 00:58:18)
(91.96.208.106) Parašė:

...tik mazuronis myli "chevrona", o chevronas - mazuroni!27. haseltonai VON is Lietuvos
(2013-09-11 15:44:56)
(78.57.234.232) Parašė:

,,K.Haseltonas ir I.Vaičeliūnas ne tik puolė ir mušė žmones, jie dar ir grasino susidoroti. Tokie grasinimai nėra tušti-įvairiose pasaulio šalyse yra buvę daug atvejų - kai ,,Chevron“ veikėjai bei jų parankiniai grasindavo žmonėms, o po to įvykdavo sušaudymai arba žmonės budavo randami nuskandinti, pakarti arba nunuodyti. ,,Chevron“ turi blogą reputaciją ir yra išvaryta iš kai kurių pasaulio kraštų. Kodėl ši korporacija skelbiama persona non grata kai kuriose valstybėse? ,,Chevron” korporacija savo nuožmiu elgesiu jau pagarsėjo Angoloje, Ekvadore ir kitose šalyse. Jie ne tik žalojo gamtą ir apnuodijo vandenį, korporacijos veikėjai ir jų parankiniai tose šalyse vykdė agresyvias visuomenės spaudimo kampanijas, visaip persekiojo jiems neįtikančius piliečius, juos mušė ir žudė. Iš Ekvadoro ,,Chevron“ korpraciją išvarė šią Lotynų Amerikos šalį 2006 metais pradėjusi valdyti socialistinė šalies valdžia. Lietuvoje šios korporacijos veikėjai ir jų atstovai kol kas tvarkosi tarsi savo kieme. Ir tvarkosi grėsmingai, pagal okupacinius dėsnius. ,,Minijos naftos“ vadovas amerikietis K.Haseltonas turi didelę patirtį - jis ilgai tarnavo JAV kariuomenėje, jūrų pėstininkų dalinyje, dalyvavo ir Vietnamo kare. Tad agresyvūs amerikiečių bei jų parankinių veiksmai gali tapti pastoviais reiškiniais ir tai nekelia didelės nuostabos, juk faktiškai Lietuva paversta Amerikos kolonija. ''26. Justinas
(2013-09-11 11:57:35)
(5.20.166.30) Parašė:

Apie Ševrono veiklą pasaulyje. Šiurpu. tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/dalius-stancikas.-tai-ivyks-tik-klausimas-kadaParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai