2024 m. lapkričio 20 d.

 

Globalistiniai „Monsanto“ planai ir pauzė Europoje

Paskelbta: 2013-07-22 11:47 Autorius: gmo.lt

„Monsanto“ 2013 m. liepos 18 d. pranešė, kad atšauks visus savo pateiktus ir patvirtinimo laukiančius prašymus Europos Sąjungoje auginti naujų tipų genetiškai modifikuotus (GM) augalus, atsižvelgiant į tai, kad ES jiems auginti trūksta komercinių perspektyvų.

„Atšauksime patvirtinimo paraiškas artimiausiais mėnesiais“, – Reuters telefonu sakė „Monsanto“ prezidentas ir generalinis direktorius Europai Jose Manuelis Madero.

J. M. Madero teigė, kad sprendimas leis bendrovei sutelkti dėmesį į jos augantį tradicinių sėklų verslą Europoje, taip pat užsitikrinti ES leidimus importuoti bendrovės genetiškai modifikuotų augalų veisles, plačiai auginamas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Pietų Amerikoje.

The Daily Telegraph „Monsanto“ atstovas sakė: „Monsanto“ verslas Europoje yra labai stiprus ir augantis. Siekdami geriau padėti ūkininkams Europoje, mes per dešimtmetį investuosime kelis šimtus milijonų dolerių Europoje, plėsdami savo tradicinių sėklų gamybą ir selekciją. Kartu genetiškai modifikuoti augalai atnešė sėkmę visame pasaulyje. Norėdami visapusiškai remti abi šias sėkmės istorijas, nebesieksime patvirtinimų Europoje auginti naujus genetiškai modifikuotus augalus. Vietoj to sutelksime dėmesį į sąlygų sudarymą genetiškai modifikuotų augalų importui į ES ir mūsų dabartinio verslo Europoje augimą.“

Europos Komisijos, kuri atsakinga už ES GMO patvirtinimo sistemą, atstovas patvirtino, kad „Monsanto“ ją informavo apie savo ketinimą atsiimti paraiškas.

„Monsanto“ buvo pateikusi prašymus leisti ES auginti dar penkias genetiškai modifikuotų kukurūzų veisles, vieną sojos veislę ir vieną cukrinių runkelių.

Taip pat bendrovė teigė, kad neatšauks savo prašymo atnaujinti patvirtinimą jos genetiškai modifikuotiems kukurūzams MON810 – vieninteliam GM augalui, kuris šiuo metu komerciškai auginamas Europoje. Genetiškai modifikuoti MON810 kukurūzai sudaro mažiau nei vieną procentą visų ES auginamų kukurūzų.

Komentuodama „Monsanto“ prašymų Europoje auginti naujus septynis genetiškai modifikuotus augalus atsiėmimą, Mute Schimpf iš Friends of the Earth Europe sakė: „GM pasėliai Europoje neturi rinkos: jų nenori visuomenė, jų nenori ūkininkai. (…) Tačiau „Monsanto“ toksiškas buvimas Europoje niekur nedingo. Ji vis dar planuoja Europoje auginti savo pagrindinį GM augalą, siekia išplėsti tradicinių sėklų kontrolę ir padidinti savo chemikalų, kurie teršia kaimo vietoves ir mūsų kūnus, pardavimą.“

Dabartinis „Monsanto“ žingsnis atspindi daugelio biotechnologijų bendrovių jaučiamą nusivylimą ES GMO patvirtinimo sistema. Sprendimai nuolat atidėliojami, ir tik tris veisles kada nors leista auginti ES.

Nors „Monsanto“ MON810 kukurūzai įteisinti auginti visoje ES, kelios šalys, įskaitant Prancūziją, Vokietiją ir visai neseniai – Italiją, įvedė nacionalinius draudimus, kuriuos paskatino stiprus visuomenės pasipriešinimas technologijai.

Pernai Vokietijos biotechnologijų bendrovė BASF sustabdė genetiškai modifikuotų augalų vystymą Europoje ir perkėlė visą savo Europos GMO mokslinių tyrimų veiklą į Jungtines Amerikos Valstijas.

Nepaisant visuomenės priešiškumo genetiškai modifikuotiems maisto produktams, Europa yra viena didžiausių pasaulyje genetiškai modifikuotų grūdų pirkėjų, ji kiekvienais metais savo gyvulių pramonei importuoja daugiau nei 30 milijonų tonų daugiausia GM pašarų.

Parengta pagal Reuters, The Telegraph, Friends of the Earth Europe informaciją.

www.gmo.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras