2024 m. lapkričio 15 d.

 

„Google“: nuo 2009-ųjų JAV vyriausybės šnipinėjimo mastai patrigubėjo

Paskelbta: 2013-11-15 09:02 Autorius: Mindaugas Peleckis

Lapkričio 14-ąją „Google“ pranešė, kad nuo 2009-ųjų JAV vyriausybė triskart dažniau kreipėsi į kompaniją, prašydama asmeninių vartotojų duomenų, pranešė „Infowars“.

„Search Engine“ duomenimis, per pirmuosius šešis šių metų mėnesius JAV vyriausybė „Google“ pareikalavo duomenų 10 918 kartų apie 21 683 vartotojus. 2009 m. antroje pusėje tokių reikalavimų tebuvo 3 580, t. y. triskart mažiau.

Per antrąjį 2012-ųjų pusmetį JAV vyriausybė į „Google“ kreipėsi jau dėl 8 438 vartotojų duomenų – palyginti su 2009 m., šis skaičius padidėjo 32 proc.

„Vyriausybės reikalavimai gauti vartotojų informaciją nuo 2010 m. padidėjo daugiau kaip 100 procentų“, –  sakė „Google“ atstovas Richardas Salgado.

Į „Google“ kreipėsi visi, kas tik netingėjo: vietos, valstijos ir federalinė valdžia. Jos reikalaudavo tiesioginio priėjimo prie vartotojų IP adresų, vardų ir detalios sąskaitų informacijos, taip pat priėjimo prie elektroninio pašto, fotografijų ir vaizdo įrašų, esančių vartotojų kompiuteriuose.

„Google“ akcentavo, kad tik 68 proc. tokių užklausimų buvo padaryti gavus teismo leidimą, 22 proc. – pagal orderius, 6 proc. – pagal „kitus teismo nurodymus“. Dar 2 proc. JAV vyriausybės atstovų kreipimųsi į „Google“ buvo nelegalūs, o 1 proc. – kreipimaisi „skubia tvarka“.

„Google“ pranešime teigiama, kad JAV vyriausybė – daugiausia šnipinėjanti valstybė pasaulyje.

Ne paslaptis ir tai, kad „Google“ glaudžiai bendradarbiauja su Nacionalinio saugumo agentūra (NSA).

Kažin ar tai yra draugystė. Greičiau „Google“ teisės yra suvaržytos FISA – užsienio žvalgybos teismo (Foreign Intelligence Surveillance Court), kuris draudžia privačioms kompanijoms atskleisti informaciją apie šnipinėjimą, pasiteisinant, kad taip nukentėtų šalies nacionalinis saugumas.

„Google“, kaip ir „Apple“, „Yahoo“, „Facebook“ ir „Microsoft“, teigia norintys garsiai kalbėti apie JAV vyriausybės šnipinėjimą. Tai šioms kompanijoms leidžia daryti Pirmoji JAV Konstitucijos pataisa, garantuojanti žodžio laisvę.

Šnipai dažnai kreipiasi į „Google“, kad kompanija atskleistų duomenis apie jai priklausančio „YouTube“ kanalo skelbiamų vaizdų savininkus, reikalauja panaikinti politinių protestų medžiagą.

Demokratijos ir technologijos centro prezidentė Leslie Harris teigė, kad „Google“ paskelbti duomenys rodo, jog „vyriausybės apetitas šnipinėti nuolat auga“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras