Vis daugiau žmonių rūpinasi sveika mityba. Vegetarizmas, žaliavalgystė, vis labiau ateina į madą. Vis daugiau žmonių nuodugniai studijuoja maisto sudėtį aprašančias etiketes, ieškodami ir rinkdamiesi kuo natūralesnį ir ekologiškesnį produktą.
Tos pačios taisyklės turėtų galioti ir grožio industrijai. Biochemijos mokslininkai įspėja – per odą patekusios medžiagos įsiskverbia tiesiai į kraują: itin vengti vertėtų parabenų, kurie dažniausiai naudojami muiluose, šampūnuose, dezodorantuose, losjonuose bei natrio laurilsulfato, kuris padeda kosmetikos priemonėms suputoti.
Vika Vaineikienė |
„Ekologiška produkcija dažnai manipuliuojama, - teigia salono „Greenas“ bendrasavininkė Vika Vaineikienė. - Dažnai nesąžiningi gamintojai įdeda į plaukų šampūną ekologiškomis sąlygomis užaugintą ramunėlę, ir pirkėjui sudaromas vaizdas, jog visa prekė yra ekologiška. O tai, kad greta ekologiškų medžiagų į šampūno sudėtį įeina natrio laurensulfatas, kuris įeina ir į automobilių variklio ploviklio sudėtį, yra nutylima. Tai - agresyvus ploviklis, visiškai nuriebalinantis ne tik automobilio variklį, bet ir galvos odą. Kas darosi su visiškai nuriebalinta galvos oda? Nerviniais impulsais perduodamas signalas, kad galvos oda nebeturi natūralios apsaugos, ir visu pajėgumu įsijungia riebalinimo režimas. Tada plaukai riebaluojasi dar greičiau, ir mes įsiveliame į ilgalaikį karą su natūraliais organizmo procesais, kurio rezultatas - nualinti plaukai ir odos ligos. Nors plovėme galvą vaikišku šampūnu su natūraliu ramunėlių ekstraktu.“
Todėl pasaulyje tampa vis aktualesnė vadinamoji „žalioji“ grožio salonų ir spa koncepcija. Green salonai - grožio salonai, kuriuose viskas - nuo interjero iki naudojamų priemonių ir siūlomų paslaugų yra "žalia" - nebūtinai ekologiška, tačiau natūralu, sveika ir tausojama.
Pirmasis tokio pobūdžio salonas - „Greenas“ prieš mėnesį įsikūrė ir Lietuvoje, Vilniuje, Pylimo gatvėje. Ekspertai.eu nusprendė patikrinti, ar šis salonas tikrai atitinka „green salon“ koncepciją.
Olga Wiseman |
Pirmas įspūdis. Pavadinimas. Žodis „Greenas“ derina savyje žodžių žaismo dviprasmiškumą: angliškasis „green“ („žalias“) su lietuviškuoju grynas. „Grynas - tikras, švarus, paprastas. Green - žaliojo salono koncepcija, - aiškina meistrė Olga Wiseman. - Mūsų tikslas - natūralumas, nekenksmingumas aplinkai ir meilė sau bei klientui.“
Pirmas žvilgsnis. Interjeras. Tik įėjus į tave plūsteli švara ir paprastumas. Baltos sienos, vyraujančios natūralios medžiagos. Intelektuali estetika ir daug rankų darbo. „Interjerą kūrėme pačios, - pasakoja meistrė Vika Vaneikienė. - Šiuolaikiniame pasaulyje ir taip daug proto triukšmo, per dieną dirbdamas pavargsti, o tonizuojantis ar triukšmingas interjeras vargintų dar labiau. Todėl pasirinkome gryną interjero dizainą, kuriame nepavargstame mes, pailsi mūsų klientai, o klientės su vaikučiais gali būti ramios, nes vaikams skirtoje zonoje jie ras saugių užsiėmimų pakankamai ilgam laikui.“
Pirmas pojūtis. Produktai. „Greenas“ darbe ir kūryboje naudoja australišką itin pažangią Kevin Murphy profesionalią plaukų priežiūros kosmetiką. Eterinių aliejų, žolelių ir aliejų pagrindu, aukščiausiomis technologijomis sukurta plaukų priežiūros ir šukuosenos formavimo kosmetika yra visiškai natūrali ir pasižymi gydomuoju bei puoselėjamuoju poveikiu. Vieno geidžiamiausių pasaulyje plaukų stilisto sukurta kosmetika išsiskiria dar ir tuo, kad leidžia lengvai ir efektyviai modeliuoti šukuosenas, taip taupant ir kliento, ir kirpėjo laiką. Ar tikrai visa kosmetika yra tokia nekenksminga? „Tiesa, aerozolis nėra nekaltas daiktas, - pripažįsta Vika. - Tačiau yra produktų, kurie be jo paprasčiausiai praranda savo prasmę. Todėl ten, kur jis yra būtinas, aerozolis naudojamas. Tačiau Kevin Murphey dalyvauja Alo Goro kovos prieš klimato kaitą programoje ir jo reikmėms aukoja dalį iš šio produkto gaunamo pelno, taip kompensuodamas tegu ir minimalią, tačiau daromą aplinkai žalą.“
Logotipo koncepcija: logotipe, tinkalapyje ir kt. naudojami simboliai – šifruota kalba tarp salono meistrų ir lojalių klientų, suteikia dar daugiau intrigos ir žavesio |
Pagrindas. Paslaugos. Nieko nereikalingo ir nieko kenkiančio. Natūralumas plius naujausios pasaulio tendencijos. Čia nesudės cheminio plaukų sušukavimo ir nepriaugins ilgiausio gelinio nago. Plaukų dažai - natūralūs ir tausojantys, manikiūras - kuo natūralesnis ir itin kokybiškas. Greta to, kad abi meistrės domisi ir žino naujausias pasaulines plaukų madų tendencijas ir ne vienerius metus dirba su garsiausiais Lietuvos mados fotografais, stilistais ir „blizgiais“ žurnalais, abi moterys pirmiausia rūpinasi kliento gerove. „Gražus - tik sveikas žmogus, todėl čia grožis eina neatskiriamai nuo sveikumo“.
Esmė. Kokybė. Ir, nepaisant natūralumo, „žalumo“ ir sveikatingumo, į grožio saloną žmonės pirmiausia eina kirptis. Nori atrodyti tvarkingai, madingai, galbūt – prašmatniai. Kad plaukas „gulėtų“ ten, kur reikia. Kitaip tariant, ir pačiam žaliausiam salonui reikalingi ne „žali“, o patyrę ir išmanūs meistrai – aistringi savo amato žinovai. „Greeno“ salono meistrės tokios ir yra – Olga Wiseman ir Vika Vaneikienė jau daugiau nei dešimtį metų yra žinomos Lietuvos mados pasaulyje vizažistės ir plaukų stilistės. Abi moterys baigė aukštuosius mokslus tam, kad padėtų diplomus ant lentynos ir imtųsi mėgiamo amato. „Mūsų salono interjeras nėra prabangus, - šypsosi Olga. - Prasmingiau investuoti ne į interjero sietynus, o į savo meistriškumą, - teigia moteris, Londone pabaigusi „London School of Beauty“ ir „Make up London College of fashion“ mokslo įstaigas ir dirbusi su vienais garsiausių vardų grožio industrijos pasaulyje (Toni & Guy, Wella International, Make up Forever, Sasson Academy, Dolores Academy) moteris savo kūryba prisidėjo prie tokių renginių kaip „Mados infekcija“, „Lietuvos Eurovizija“ ir „Miss Lietuva“.
„Tačiau svarbiausias mums yra klientas, - prideda Vika. - Su kiekvienu klientu patirti vis naujus iššūkius, nes tik iššūkiai verčia tobulėti. Mūsų tikslas – suburti atvirų naujovėms žmonių bendruomenę, kuri būtų ištikima tikrosioms vertybėms.“
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]