Jungtinės Karalystės miesto Liverpulio Johno Moore‘o universiteto (LJMU) mokslininkai kovo 29-ąją paskelbė pirmieji pasaulyje klonavę dinozaurą, pranešė news-hound.org.
Klonuotasis dinozauras, kuriam suteiktas Spoto (angl. Taškelis) vardas, – apatozauras. Šiuo metu jis laikomas LJMU veterinarinės medicinos koledžo inkubatoriuje.
Mokslininkai apatozaurą klonavo gavę DNR iš jo liekanų, kurios demonstruojamos LJMU gamtos mokslų muziejuje. Išgautas DNR buvo sušvirkštas stručio patelei.
„Stručiai su dinozaurais turi daug bendrų genų, todėl klonavimas pavyko puikiai“, – aiškino LJMU profesorius dr. Gerrardas Jonesas, vadovavęs dinozauro klonavimo procesui.
Jo kolegė, chemijos profesorė dr. Gemma Sheridan aikčiojo: „Maniau, kad tokie dalykai įmanomi tik filmuose. Klydau. O čia – gyvas dinozauras laboratorijoje. Tai nuostabu.“
Įvairios gyvūnų teisių gynėjų grupės bei religinės organizacijos dinozauro klonavimą vertina kur kas skeptiškiau ir vadina neetišku, amoraliu.
Didžiausia pasaulyje už gyvūnų teises kovojanti tarptautinė organizacija PETA (People for the Ethical Treatment of Animals – „Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais“) pareiškė, kad mokslininkų atliktas dinozauro klonavimas gali grėsti naujų rūšių išnykimui.
Tačiau G. Sheridan į tai nekreipia dėmesio. „Manau, per artimiausią dešimtmetį pasaulyje vėl gyvens dinozaurai“, – įsitikinusi moteris.
Apatozaurai (dar vadinami brontozaurais) gyveno Juros periode, prieš 150–154 mln. metų. Tai buvo vienas didžiausių kada nors egzistavusių gyvūnų. Jo ilgis siekė 23 m, masė – 16 tonų. Jo fosilijų aptikta Vajomingo, Kolorado, Oklahomos ir Jutos valstijose JAV.
Ar britai informaciją apie dinozaurą paskelbė Juokų arba melagių dienos, švenčiamos balandžio 1-ąją, išvakarėse kaip pokštą, dar nėra aišku.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]