Jei pirmieji Lietuvos palydovai bus sėkmingai paleisti, mes tapsime kosmine valstybe. Kas galėtų pagalvoti! Bet... Kokia iš to nauda? Kas pasikeis? Ar pagerės mūsų gyvenimas? Jaunieji „Mokslo sriubos“ kūrėjai pabandė atsakyti į klausimą.
„Pagrindinis LitSat-1 komandos tikslas - parodyti visuomenei, kad Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai gali sukonstruoti veikiantį kosminį aparatą. Tai yra išbandymas ir garbė. Antrasis tikslas - apšilti ir pasiruošti 2015 metais planuojamam unikaliam pjezo reakcijos bandymui. Taip, kauniečiai planuoja dar vieną palydovą!“, - pasakoja „Mokslo sriubos" vedėjas Ignas Kančys.
Interneto TV laida „Mokslo sriuba" - tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriuba" kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.
„Mokslo sriuba”: apie lietuviškus kosmoso palydovus (1 dalis)
Naujausi
Naujausi komentarai
D
IP 84.15.187.74 | 09:30:11
Buvo tox juokelis. Atsieit žmogus dalina praeiviams popieriaus lapus. Vienas pavarto ir nustemaba: "Juk tai tuščias lapas, nieko neparašyta !". O tas:"Ką čia rašyt, kai ir taip viskas aišku !"....
Laikas seniai atėjo
IP 84.55.55.186 | 07:04:18
tik...ne tam mūsų besmegeniui...Jis gatavas paaukoti visą Lietuvą dė savo tuščio, piemeniško garbėtroškimo....
















