G. Nausėda krovininio lėktuvo „Spartan“ fone. |
Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda atskridęs į Paryžių kroviniams gabenti skirtu lėktuvu „Spartan“, susitiko su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu (Emmanuel Macron).
Politikai aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, paramos Ukrainai klausimus.
„Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas yra simboliškas. Visų sąjungininkų buvimas drauge agresoriaus pašonėje yra stiprus vienybės ir pasiryžimo ginti kiekvieną Aljanso centimetrą signalas. Sprendimai, priimti Vilniaus susitikime, turi siųsti tokius pat stiprius signalus“, - prancūzui išaiškino G. Nausėda.
Jis akcentavo būtinybę dėti visas pastangas toliau stiprinant NATO rytinį flangą, „nes tai yra Aljanso priešakinė linija“.
Valstybės lyderis atskleidė, kad „būtina investuoti į oro ir priešraketinę gynybą Baltijos regione, nes Ukrainos patirtis parodė, kokia ypatingai svarbi yra oro gynyba apsaugant civilius gyventojus ir infrastruktūrą“.
„Daugiau sąjungininkų pajėgų, efektyvus atgrasymas, oro ir priešraketinė gynyba – tai, ko reikia, kad turėtume tinkamai apsaugotą Baltijos regioną. Jeigu paliksime saugumo spragų NATO priešakinėje linijoje, agresorius tuo pasinaudos. Prancūziją vertiname kaip ilgalaikę, patikimą sąjungininkę ir esame suinteresuoti plėsti dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje“, - papasakojko G. Nausėda.
Vyriškis taip pat pabrėžė, kad „Vilniaus susitikime būtina susitarti dėl išlaidų gynybai didinimo ir duoti prasmingą signalą Ukrainai dėl jos euroatlantinės integracijos“.
„Neabejoju, kad šiame geopolitiniame kontekste visos narės bus pasiryžusios pritarti 2 proc. ir daugiau nuo BVP skyrimui gynybos reikmėms. Turime būti stiprūs ir pasirengę gintis. Ukraina yra euroatlantinės saugumo architektūros dalis, todėl turime rasti politinį kelią tolesniam Ukrainos ir NATO suartėjimui, Ukrainai siekiant narystės Aljanse“, - nurodė G. Nausėda.
Kalbėdamas apie ES plėtrą,Lietuvos lyderis pabrėžė, kad, „suteikus ES šalių kandidačių statusą Ukrainai ir Moldovai, reikia daryti kitą žingsnį ir pradėti derybas dėl narystės dar šiais metais“.
Ką G. Nausėdai pasakė E. Makronas – nepranešama.
Lietuva yra turėjusi prezidentinį lėktuvą 1994-aisiais, tačiau jis buvo parduotas.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]