Filmas „Pasirink savo ateitį“ vaiko balsu ragina visus aktyviai balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, iki kurių liko vos mėnuo.
Trumpas filmas skatina susimąstyti apie ateities kartas, kurias tiesiogiai paveiks Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai. Garsaus režisieriaus Frédérico Planchono sukurtame filme užfiksuotos ryškios, jaudinančios ir trapios akimirkos naujagimiams ateinant į šį pasaulį.
Filmą įgarsino jauna mergaitė, kuri kreipiasi į rinkėjus ir ragina juos būti atsakingais: „Kiekvienas pajėgus palikti žymę, bet dideliems pokyčiams reikia mūsų visų. Pasirink Europą, kokioje norėtum, kad augčiau.“ Gegužės 23–26 d. visoje Europoje rengiami rinkimai nuspręs Europos Sąjungos (ES) ateities kryptį.
Buvimo kartu tema atitinka balandį Parlamento užsakymu atliktų apklausų rezultatus. 80 proc. ES piliečių sutinka, kad europiečių bendrumai yra svarbesni nei skirtumai. Užsitęsusios „Brexit“ derybos rodo, jog atsiskyrimas sukelia daug neaiškumo ir rizikos netekti ES apsaugos. Paklausti apie emocijas, su kuriomis jie sieja Europos Sąjungą, dauguma europiečių pirmiausia įvardijo viltį arba pasitikėjimą, taip pat abejonę dėl ateities. Lietuvoje net 44 proc. gyventojų ES pirmiausia sieja su pasitikėjimu – tai 17 proc. punktų daugiau nei ES vidurkis.
„Brexit“ derybos parodė, kad ES valstybės per daugelį narystės metų tapo glaudžiai susijusios, o narystės privalumai kartais išryškėja tik iškilus pavojui jų netekti. Paskutinė „Eurobarometro“ apklausa (atlikta šių metų vasarį) parodė, kad daugiau nei du trečdaliai (68 proc.) europiečių tiki, jog narystė ES atnešė naudos jų valstybei, o 61 proc. yra įsitikinę, kad narystė ES yra geras dalykas. Lietuvoje šie rodikliai dar didesni: taip mano atitinkamai 90 ir 71 proc. gyventojų.
Stiprėjanti kitų pasaulio regionų valstybių įtaka bei spaudimas taip pat skatina ES šalis glaudžiau bendradarbiauti, jeigu jos nori išlaikyti įtaką besikeičiančiame pasaulyje. „Eurobarometro“ apklausa rodo, kad EP rinkimuose piliečiams labiausiai rūpi ekonomikos būklė, darbo vietos, migracija, klimato kaita ir kova su terorizmu. Tai priežastys, dėl kurių Europos šalims būtina artimai bendradarbiauti ir veikti kartu.
Europos ateitis dabar yra rankose tų, kurie ateis balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. Lietuvoje jie vyks gegužės 26-ąją.
„Eurobarometro“ apklausos duomenimis, vasario pabaigoje daugiau kaip trečdalis ES piliečių (35 proc.) jau buvo pasiryžę balsuoti šiuose rinkimuose, o dar trečdalis (32 proc.) nebuvo apsisprendę. Net 66 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog balsuoti EP rinkimuose yra piliečio pareiga. Jaunimas išreiškė didžiausią paramą ES (74 proc.), tačiau vos 21 proc. jaunų žmonių buvo tikri, kad balsuos, o 34 proc. dar nebuvo apsisprendę.
Šaltinis: EP biuras Lietuvoje