Atmetę nesutarimus dėl Irano branduolinės programos, Izraelio premjeras Benjaminas Netanjahu (Benjamin Netanyahu) ir JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) Vašingtone svarstė perspektyvą pasirašyti naują tarpusavio pagalbos memorandumą. Kol kas veikiančios sutarties galiojimas pasibaigs po dviejų metų, tačiau dėl naujų iššūkių regione ir pasaulyje abu politikai, kaip teigia žiniasklaida, nori įsitikinti JAV ir Izraelio gebėjimu efektyviai planuoti savo gynybinius pajėgumus.
„Mūsų teikiamą karinę pagalbą mes vertiname ne tik kaip dalį mūsų įsipareigojimų užtikrinant Izraelio saugumą, tačiau ir kaip svarbią JAV saugumo infrastruktūros dalį šiame regione. Mes turime būti įsitikinę, kad vienas mūsų artimiausių sąjungininkų ne tik gali apsiginti, bet ir veikia kartu su mumis stabdant terorizmą bei kitas grėsmes saugumui“, – teigė B. Obama.
Apie pasikeitusią saugumo situaciją regione kalbėjo ir B. Netanjahu, kviesdamas problemas spręsti kartu. Jis pastebėjo, kad neatsisako taikaus sambūvio su Palestina idėjos bei demilitarizuotos Palestinos valstybės, kurią pripažintų Izraelis, sukūrimo.
„Manau, kad visi tai matydami – Daesh (vadinamosios islamo valstybės) džihadistų barbariškumą, paties Irano ir jo pasekėjų agresiją ir terorą, visų destabilizuojančių faktorių vienybę, dėl kurių žmonės priversti palikti savo namus, šimtų tūkstančių žūtį – mes nežinome, kas dar įvyks šiame pasaulyje“, – sakė Izraelio premjeras.
Santykių tarp B. Obamos ir B. Netanjahu „perkrovimas“ ne visiems patiko. Prie Baltųjų Rūmų susirinko ir tie, kurie laikydami Palestinos vėliavas pasisakė prieš JAV karinę pagalbą Izraeliui, ir tie, kurie dėl religinių paskatų nesutinka su šiuolaikinės Izraelio valstybės egzistavimu.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]