Netikėta vieno žymiausių apie karą kritiškai rašiusių amerikiečių žurnalistų – Michaelo Mahono Hastingso (1980–2013) – žūtis sukėlė didelį atgarsį pasaulio spaudoje. Savo aštriomis publikacijomis trijų knygų autorius M. M. Hastingsas ne tik džiugino skaitytojus, bet ir sugebėjo iš posto išversti „pabėgusį generolą“ – Stanley McChrystalą, todėl nenuostabu, kad vos po žurnalisto žūties birželio 18-osios ankstyvą rytą automobilio avarijoje Los Andžele gimė ne viena sąmokslo teorija (http://www.guardian.co.uk/world/2013/jun/19/michael-hastings-runaway-general-dies).
M. M. Hastingsas prieš dvejus metus vedė taip pat žurnalistę Elise Jordan, 2008–2009 m. rašiusią kalbas tuometei JAV valstybės sekretorei Condoleezai Rice. Prieš tai M. M. Hastingsas išgyveno skaudžią netektį, ir ją malšinti bandė išleisdamas savo pirmąją knygą „Praradau savo meilę Bagdade: šiuolaikinė karo istorija“ („I Lost My Love in Baghdad: A Modern War Story“, 2008). Joje aprašyta žurnalisto sužadėtinės Andrea Suzanne Parhamovich (1978–2007) mirtis.
Už žymųjį žurnalistinį tyrimą „Pabėgęs generolas“ („The Runaway General“, http://www.rollingstone.com/politics/news/the-runaway-general-20100622) žurnalui „Rolling Stone“ 2010-aisiais M. M. Hastingsas laimėjo prestižinę George’o Polko premiją, nuo 1948-ųjų teikiamą geriausiems žurnalistams. G. Polkas (1913–1948), kritikavęs JAV kišimąsi į Graikijos pilietinį karą, dingo Graikijoje ir po kelių dienų buvo rastas nušautas.
Po „Pabėgusio generolo“ iš posto buvo išverstas generolas S. McChrystalas, nelaikęs liežuvio už dantų (pvz., vieno M. M. Hastingso interviu metu jis leido sau pasakyti: „Ar klausi apie viceprezidentą Bideną? Kas jis toks?“).
2012-ųjų sausį M. M. Hastingsas išleido knygą „Valdytojai: siaubą kelianti tikroji Amerikos karo Afganistane istorija” („The Operators: The Wild and Terrifying Inside Story of America’s War in Afghanistan“), ji tapo „The New York Times“ bestseleriu. Joje žurnalistas detaliai aprašė savo keliones su generolu S. McChrystalu ir jo vidiniu ratu.
Paskutinė M. M. Hastingso knyga – šių metų sausio 15-ąją pasirodžiusi „Panika 2012: tikroji ir išsami Obamos paskutinės karo kampanijos istorija“ („Panic 2012: The Sublime and Terrifying Inside Story of Obama’s Final Campaign“, www.michaelhastings.com, https://www.facebook.com/MichaelHastings.RollingStone). Joje ir spaudoje apie Baracką Obamą pasirodė tokių sakinių, kurie greičiausiai prezidentui nepatiko (pvz., publikacija apie tai, kad B. Obama pradėjo Libijos karą, http://www.rollingstone.com/politics/news/inside-obamas-war-room-20111013#ixzz1iMf64Cgs).
Panašu, kad drąsus žurnalistas Jungtinėse Valstijose savo aštriais rašiniais įsigijo aukščiausio lygio priešų:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]