Per kovo 16-ąją vykusį Krymo referendumą, kurio metu 96,77 proc. jo gyventojų balsavo už pusiasalio prisijungimą prie Rusijos Federacijos, Sevastopolyje lankėsi „The Guardian“ korespondentas Shaunas Walkeris su operatoriumi Anton Buttsu. Susitikę su „prorusiško separatizmo“ atstovais, „The Guardian“ žurnalistai padarė išvadą, kad „Krymas – tai tik pradžia, nes ne tik didžioji Sevastopolio bei Krymo gyventojų dalis Rusiją priima išskėstomis rankomis“. Pasak „The Guardian“, Krymas – pavyzdys, kaip bus sukurta Didžioji Rusija.
Vakarų žiniasklaidos būgštavimai nėra visai iš piršto laužti.
Kremliui artimas filosofas, politologas prof. Aleksandras Duginas kovo 17-ąją savo feisbuko paskyroje rašė: „Brangūs draugai! Visus sveikinu su Krymo grąžinimu Rusijai! Didi diena. Tai – tikra rusiška šventė. Rusiškas pavasaris. Mūsų Tikslas: kairiojo kranto Ukrainos išlaisvinimas. O dėl Krymo ir Ukrainos – karas tęsiasi.“
Žymus Rusijos teatro režisierius Kirilas Ganinas (tikr. Sergejus Ganinas, gim. 1967 m.) savo feisbuko paskyroje svarsto: „95 proc. Krymo gyventojų nori gyventi Rusijoje. Kodėl? Todėl, kad Ukraina per 23 metus nesugebėjo sukurti savo valstybės, o pagrindinė valstybės funkcija yra surasti visų visuomeninių grupių, tautybių ir konfesijų kompromisą. (...) JAV ir ES, jei gerbia žmogaus teisę į laimę, privalo pripažinti referendumo rezultatus. Tačiau JAV ir ES rūpi tik jų asmeniniai reikalai!“
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]