Pakako pažvelgti į paniekinančią šypseną Vladimiro Putino veide, kai jis šią savaitę ruošėsi pokalbiui su Džo Baidenu (Joe Biden), kad suprasti: Rusijos lyderis mano, kad Ukrainos krizėje visi koziriai yra jo rankose.
Putinas nebijo sankcijų sugriežtinimo, nes jis visa tai jau matė, o Rusijos ekonomika jau įgyvendino struktūrinius pakoregavimus kaip atsaką į sankcijas, įvestas už ankstesnes nuodėmes, tokias kaip Krymo aneksija ir nunuodijimas Solsberyje.
Vakarus neramina plačiai išreklamuoti teiginiai, jog Rusija ruošiasi užpulti Ukrainą ir dėl to prie jos sienų sutelkė šimtatūkstantinę kariuomenę. Tačiau tai gali būti tik didelis Putino blefas, kurio tikslas – sustiprinti prieštaravimus Vakarų aljanso viduje.
Visus 20 savo buvimo valdžioje metų Putinas siekia savo pagrindinio tikslo – susilpninti Vakarų demokratijas, kurias jis kaltina dėl Sovietų Sąjungos žlugimo.
Reikia pripažinti, kad Ukrainos krizėje Putinas veikia labai gudriai ir sumaniai. Jam pavyko sukurti tokį scenarijų, kuriame visi Vakarų aljanso žvalgybiniai resursai nesugebėjo įminti tikrųjų Rusijos ketinimų.
Po katastrofiškų įvykių Afganistane Baideno administracija negali leisti įvykti dar vienai politinei nelaimei. Būtent todėl JAV oficialieji asmenys pastaruoju metu su nerimu kalba apie tai, kaip Maskva ruošia didelio masto įsiveržimą į Ukrainą, kuris įvyks netrukus po Naujųjų metų.
Iš tikrųjų, turint omenyje tai, kaip lengvai Kremliui pavyko užimti teritorijas Gruzijoje 2008 metai ir Ukrainoje 2014 metais, Vakarai turi neprarasti apdairumo, kad Maskva nepasinaudotų jų silpnumu ir nepradėtų eilinės teritorinės ekspansijos.
Vokietijoje dabar formuojasi nauja vyriausybė, Prancūzijos prezidentas užsiėmęs rinkimų kampanijos reikalais, o Britanija dar neapsisprendė dėl savo perspektyvų po Breksito. Ko gero, Putinas mano, kad dabar pats patogiausias momentas pasinaudoti Vakarų silpnumu.
Kita vertus, Rusijos lyderis turi suprasti, kad didelio masto įsiveržimas į Ukrainą gali tapti katastrofa Maskvai. Po 2014 metų Ukrainos ginkluotosios pajėgos rimtai sustiprino savo kovinį potencialą ir aršiai ginsis, galbūt aktyviai palaikomos Vakarų. Įsiveržimo atveju Maskva gali atsisveikinti su „Šiaurės srautu - 2“, o tai rimtai pakenks Rusijos ekonomikai.
Gal Putinui ir patinka krėsti įvairias šunybes, bet jis anaiptol nėra kvailas žmogus. Todėl visai gali būti, kad Rusijos karinės grupuotės didinimas prie Ukrainos sienų yra gudrus vaidinimas, skirtas sukelti sumišimą nervingiems europiečiams.
Šaltinis: telegraph.co.uk
Keli susiję:
Dar kartą skelbiama, kada Rusija ir kiek jos kareivių pradės karinę invaziją į Ukrainą
Oficialu: Rusija karinę invaziją į Ukrainą pradės kitų metų sausį, vėliausiai vasarį
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]