„WikiLeaks” paviešino 61 300 dokumentų, vadinamųjų Saudi Cables, kurie atskleidžia, kaip Saudo Arabija per nevyriausybines organizacijas nuo 2010 iki 2015 m. naftos doleriais maitino žiniasklaidą visame pasaulyje.
Saudo Arabiją ypač domino šalys, kurios ne itin palankiai ją vertina: Iranas, Afganistanas, taip pat Senegalas, ką jau kalbėti apie tokius laikraščius kaip The Financial Times.
Saudų režimas papirko bent penkis vokiečių žurnalistus, kad šie rašytų teigiamus rašinius apie Saudo Arabiją kas šešis mėnesius. Per mėnesį šie parsidavėliai gaudavo iš Saudo Arabijos bent po 7500 eurų.
„WikiLeaks” pabrėžė, kad turi apie milijoną dokumentų apie Saudo Arabiją, ir tai esanti tik pradžia, pasakojanti apie melą, skleidžiamą šios šalies per užsienio šalių žiniasklaidą. Ketinama atskleisti dar daug įvairių įdomių dalykų apie Saudo Arabijos gyvenimo užkulisius.
„WikiLeaks” atstovas islandų žurnalistas Kristinas Hrafnsonas (Kristinn Hrafnsson) pareiškė, kad dabar tapo akivaizdu, jog naftos pinigai naudoti didinti Saudo Arabijos įtakai sąjungininkėms JAV ir Jungtinei Karalystei, o ypač tai aktualu tapo, kai pavasarį ši arabų šalis užpuolė savo kaimyną Jemeną.
Šaltinis: en.rsf.org
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]