2024 m. gruodžio 21 d.

 

„Žiemos ekranai“ šį savaitgalį minės dviejų žymių prancūzų 100-ąsias gimimo metines

Paskelbta: 2014-01-28 13:04 Autorius: ekspertai.eu
Kadras iš filmo „Natali Granžė“
Kadras iš filmo „Natali Granžė“

Šį savaitgalį ŠMC kino salė kviečia į „Žiemos ekranų“ seansus – prancūzų kino festivalį, kuris šiemet žymi dviejų iškilių prancūzų rašytojų – Marguerite'os Duras ir Romaino Gary – šimtąsias gimimo metines.

Romainas Gary (1914–1980, tikrasis vardas Roman Kacew), gimęs Vilniuje, vėliau Varšuvoje ir Paryžiuje gyvenęs rašytojas, parašė daugiau nei trisdešimt romanų, už savo kūrybą pelnė dvi literatūrines Goncourt'ų premijas. ŠMC kino salėje bus parodytas filmas, sukurtas pagal R. Gary romaną „Moters šviesa“, režisuotas graikų kilmės kino kūrėjo Costa-Gavro, už savo darbus įvertinto „Auksinės palmės šakelės“, „Oskaro“ ir kitais apdovanojimais. Pasak rašytojo, „Mylėti – tai vienintelis turtas, kuris didėja, kai juo švaistaisi. Kuo daugiau duodi, tuo daugiau lieka tau.“ „Moters šviesa“ – tai istorija apie besąlyginę, tačiau netekties šešėlio temdomą Lidijos ir Mišelio meilę.

Šio frankofoniško kino festivalio metu ŠMC kino salėje bus parodyti net trys Marguerite‘os Duras filmai. Taip pat Goncourt'ų premijos laureatė ne tik rašė romanus, pjeses, noveles, pagal kurias filmus kūrė kiti režisieriai, bet ir pati režisavo filmus pagal savo literatūrinius veikalus. Psichologinė drama „Natali Granžė“ (Nathalie Granger, 1972), kurioje vaidina ir garsusis Gérard‘as Depardieu, laikoma M. Duras kino šedevru. Tai paslaptingas, į jausmų ir pasąmonės sritį besikreipiantis pasakojimas apie mergaitę, jos mamą ir „kitą moterį“, nufilmuotas atmosferiškame rašytojos name. Pagal pjesę „Agata“ autorės pastatytas filmas„Agata ir beribiai skaitymai“ (Agatha et les lectures illimitées, 1981) jautriai tyrinėja brolio ir sesers aistrą, jų vaikystės prisiminimus, motinos mirtį, išsiskyrimą, o filmas „Indijos daina“ (1975) panardina į vienišos moters išgyvenimus.

M. Duras sukakties proga „Žiemos ekranai“ dar kartą parodys Alaino Resnais kino šedevrą „Hirosima, mano meile“ (Hiroshima, mon amour, 1959), kurio scenarijų – įsimintiną prancūzų aktorės ir japonų architekto meilės istoriją, temdomą Hirosimos tragedijos – parašė ši prancūzų rašytoja ir filmų kūrėja.

ŠMC kino salės žiūrovai ir prancūzų kino mylėtojai taip pat kviečiami atkreipti dėmesį į neįprasto žanro filmą – režisierius Laureant‘o Boileau dokumentinės animacijos darbą  „Medaus spalvos oda“ (Couleur de peau: Miel, 2012), pasakojantį biografinę istoriją, už originalumą įvertintą daugelyje festivalių. 

ŠMC kino seansų laikus ir filmų aprašymus rasite ČIA.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras