„Karo kabineto“ ekspertai. |
Filmas „Šis pasaulis – Trečiasis pasaulinis karas: Karo kabinetas“ („This World – World War Three: Inside the War Room“) yra ypatingas. Jis sukurtas vadinamojo „Karo kabineto“ (karo kabinetu vadinama karo metu suburiama vyriausybė ir jos pagalbininkai – red. past.) itin svarbiais klausimais, tiksliau, dešimties ekspertų, kurie, būdami buvę aukšti britų karo ir diplomatijos pareigūnai, prieš kamerą svarstė, kas būtų, jei dabartinė krizė pasaulyje (Sirija, Ukraina ir kt.) virstų Trečiuoju pasauliniu karu.
„BBC One“ klausinėjo dešimties ekspertų kelias valandas, paskelbtas filmas trunka gerokai mažiau, tačiau jame aiškiai išsakoma, kas nutiktų, jei išsipildytų NATO baimė, kad Rusija galiausiai užpultų Baltijos šalis.
Filme vaidina daug lietuvių aktorių. |
Filmas unikalus tuo, kad jo filmavimo pradžioje nebuvo aišku, kokie atsakymai gali paaiškėti filmavimui besibaigiant (ir kada jis baigsis).
„Karo kabineto“ ekspertai – tai generolas Ričardas Širefas (Richard Shirreff, buvęs NATO vado pavaduotojas), buvusi Jungtinio žvalgybos komiteto vadovė Lilian Nevil Džouns (Lilian Neville-Jones), admirolas Alanas Vestas (Alan West), buvęs britų ambasadorius Rusijoje Entonis Brentonas (Anthony Brenton), buvęs Gynybos komiteto vadovas Džeimsas Arbutnotas (James Arbuthnot), Gynybos ministerijos ilgametė darbuotoja Una Merhed (Oona Muirhead), buvęs ambasadorius JAV Kristoferis Mejeris (Christopher Meyer), buvęs Nacionalinio saugumo komisijos vadovo pavaduotojas Ajenas Kernsas (Ian Kearns) ir dar du asmenys, kurių pavardės neskelbiamos.
„Karo kabinetas“ sugalvojo scenarijų – kas būtų, jei Rusija pultų Latviją, ir ką tuomet darytų NATO. „Mes laikytume labai didelį STOP ženklą su užrašu „Nė nemanykite peržengti šios sienos“, – aiškino R. Širefas.
Pasak jo, niekada negalima patekti į tokią poziciją, kai vienintelis atsakas tebūtų atominė bomba.
Filmo išvados – niūrokos. E. Brentonas pareiškė: „Padarę išvadas, staiga atsidūrėme už visų įprastų skaičiavimų ribų. Tapo aišku, kad ne tiek svarbu, kai elgtis su rusais, bet ką daryti su visos žmonijos ateitimi.“
Rusija pasipiktino šiuo filmu. Juo pasipiktino ir Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius (Edgars Rinkēvičs), savo tviterio paskyroje pareiškęs, kad separatistų Latgaloje veiksmai pavaizduoti nevykusiai.
(Anksčiau panašią kino juostą buvo susukę ir norvegai. Jų filmas vadinosi „Okupuota“ (Okkupert). – red. past.)
Šaltinis: telegraph.co.uk
Seimo narė, konservatorė Rasa Juknevičienė nedelsiant pakomentavo šį filmą.
„Britų BBC Two parodė filmą apie galimą Kremliaus ataką prieš Baltijos valstybes, konkrečiai - Latviją. Netrukus, manau, pamatysime ir mes. Kol kas skaitome analitikų komentarus.
Tai, kad Latgalija yra viena silpnų mūsų regiono vietų, niekam ne paslaptis. Natūralu, kad galimo scenarijaus ašimi pasirinkta būtent Latgalija. Pasižiūrėjus į žemėlapį aišku, kur Rusija per pastaruosius metus yra sukaupusi didžiausius karinius pajėgumus. Tai Pskovo sritis. Čia ji turi milžiniškas galimybes pildyti savo pajėgas iš rezervo. Tai yra, čia ji turi strateginį gylį. Būtent iš čia ateitų smūgis, neabejoju. Kaliningradas turi kitą paskirtį – čia yra sukurta taip vadinama A2AD problema NATO pajėgoms. Tai yra, Kaliningrado paskirtis - sustabdyti NATO prieinamumą prie Baltijos valstybių, sumažinti NATO galimybes ore.
Man keistai nuskambėjo kai kurių Latvijos politikų išankstinis neigiamas nusiteikimas britų filmo atžvilgiu. Džiaukitės, broliukai, kad Britanijoje rimti ekspertai rimtai analizuoja scenarijus ir realiai vertina NATO galimybes ginti labiausiai pažeidžiamą NATO teritorijos dalį“, - sakoma konservatorės komentare.
Susiję:
Karo specialistai atskleidė: Lietuvai gresia tiesioginė karinė agresija
Siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją
Visas filmas čia:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]