Jas RTD komanda filmavo visame pasaulyje. Žmonės verkė, juokėsi, dejavo, prisiminė dramatiškiausius, baisiausius ir labiausiai šokiruojančius savo gyvenimo momentus.
10. Aš – medžiotojas
Čiukotkos žmonėms medžioklė – vienintelis būdas išlikti.
9. „Dingę“. Rusiška versija
Medžioklė ant ledo rusams labai patinka – taikai, ramybė, reta galimybė pabūti vienumoje su gamta. Tačiau savaitgalis Šiaurės miškuose be maisto ir kitų būtinų dalykų tampa rimtu išbandymu.
8. Požeminė Maskva
Maskvos digeriai naktimis tyrinėja jos požeminį pasaulį, tunelius, „juodą pragarą, kuriame velnias koją nusisuktų“. Daugelis nė nežino, kad toks pasaulis egzistuoja.
7. 119 prarastų gyvybių
Renovuojant seną namą Amsterdame, rasta batų dėžė su keliasdešimt atvirukų, kuriuos nacių koncentracijos stovyklose parašė jaunas žmogus Flipas Slieras. 1943 m. jis buvo nužudytas dujų kameroje Sobibore (Lenkija). Po 70 metų Flipo pusseserė atranda savo giminės, kurioje žuvo net 119 narių, istoriją.
6. Ebolos kariai
Nuo 2013 m. gruodžio didžiausia Ebolos viruso epidemija nusinešė daugiau kaip 11,2 tūkst. gyvybių Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje. Gyvaisiais ir mirusiaisiais Vakarų Afrikoje rūpinasi specialiai apmokytos „Ebolos karių“ komandos.
5. Ant pasaulio stogo
Daugybė jaunų žmonių ieško adrenalino lipdami į aukštus pastatus be tam reikalingos įrangos. „Mums tai tiesiog patinka.“ Apie juos įspūdingas filmas.
4. Raudonieji vandenys
Farerų salos yra autonominis regionas, priklausantis Danijos karalystei, esantis už 320 km į šiaurės vakarus nuo Jungtinės Karalystės. Fareriečiai vadinami paskutiniaisiais Europos barbarais. Farerų archipelagas žinomas kasmetiniu įvykiu grindadráp, kai žudomi į krantą išmesti banginiai. Gamtos mylėtojų prašymai reikalavimai nepadeda sustabdyti šios senovinės tradicijos.
3. Atominė žinia
Praėjus 70 metų, kai JAV numetė atomines bombas ant Hirošimos ir Nagasakio, istorikai tebesiginčija, kodėl tai buvo padaryta. Jungtinių Tautų duomenimis, nuo radiacijos tuomet žuvo bent 200 tūkst. žmonių. Neseniai išslaptinti dokumentai rodo, kad atominia žinia nebuvo karinė būtinybė, o tik žinia Tarybų Sąjungai, kad ją gali ištikti toks pat likimas. Filme kalbinamas ir sprendimą bombarduoti Japoniją priėmęs prezidento Hario S. Trumeno (Harry S. Truman) anūkas Kliftonas Trumenas Danielis (Clifton Truman Daniel).
2. Trauma
Konflikto draskomame Donbaso regione medikai turi labai daug darbo gelbėdami sužeistuosius. Dirbdami be išeiginių, visą parą, gydytojai rizikuoja savo gyvybėmis, kad išgelbėtų kitų.
1. Vietnamas. Mano oranžinis skausmas
Vietnamo karo metu JAV naudojo chemikalą, žinomą kaip „Agent Orange“, kad sunaikintų miškus, kuriame slėpėsi Vietkongo partizanai. Toksinės medžiagos pakenkė kelioms ateinančioms kartoms, nuo „oranžinio skausmo“ Vietname dabar kenčia apie 5 mln. žmonių.
Šaltinis: rt.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]