Ar Fukušimos AE katastrofa – didžiausia visų laikų nelaimė, galinti tapti branduolinės katastrofos visame pasaulyje pradžia? Panagrinėkime tai, remdamiesi „Worldtruth.tv“ ir kitais šaltiniais.
Kasdien į Ramųjį vandenyną iš Fukušimos AE patenka 300 tonų radioaktyvaus vandens. Jis pasklinda labai plačiai ir veikia visą gyvybės grandinę didžiuliu atstumu aplink nelaimės vietą. Niekas tiksliai nežino, kiek dėl šios katastrofos žmonių susirgs vėžiu ir kitomis ligomis, tačiau kai kurie ekspertai nebijo vartoti žodžio „milijardai“. Jų manymu, prireiks apie 40 metų, kad būtų pašalintas Fukušimos AE kenksmingumas.
Taigi, faktai.
1. Nustatyta, kad iš Fukušimos AE reikia pašalinti 1 331 panaudotą branduolinio kuro strypą. Pasitelkiant kompiuterius tai padaryti neįmanoma, o rankiniu būdu – labai rizikinga. Jei nors vieną strypą šalinant bus padaryta klaida, gali įvykti grandininė branduolinė reakcija.
2. Cezio-137 kiekis minėtame 1 331 strype bent 14 000 kartų viršija ant Hirošimos numestoje bomboje buvusį kiekį.
3. Japonijos valdžia pripažįsta, kad kas 24 valandas į Ramųjį vandenyną patenka 300 tonų radioaktyvaus vandens.
4. Tokijo universiteto profesoriaus Džiotos Kandos (Jota Kanda) teigimu, kasdien į Fukušimos uostą patenka 3 gigabekereliai cezio-137. Norma – 10 000 bekerelių litre vandens.
5. Nuo Fukušimos AE katastrofos į Ramųjį vandenyną pateko 20–40 trilijonų bekerelių radioaktyvaus tričio.
6. Palei Kanados krantus po Fukušimos AE katastrofos žuvims ėmė kraujuoti žiaunos, pilvai ir akys.
7. 150 JAV jūreivių, esančių prie Fukušimos, skundžiasi, kad serga radiacine liga. Jie žada paduoti atsakingus Japonijos pareigūnus į teismą.
8. Iš Fukušimos AE nuolat sklinda jodas-131, cezis-137 ir stroncis-90, kurie gyvenantiesiems šiauriniame pusrutulyje negrįžtamai luošina sveikatą – žaloja skydliaukę, raumenis, kaulus, sukelia vėžį.
9. Fukušimos AE buvo laikoma 1 760 tonų branduolinių medžiagų.
10. Prognozuojama, kad netrukus visame Ramiajame vandenyne cezio kiekis pakils 5–10 kartų – tiek, kiek buvo pakilęs branduolinių bandymų metu prieš kelis dešimtmečius.
11. Fukušimos AE valymo darbai truks apie 40 metų.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]