2023 m. gruodžio 10 d.

 

16-oji „Mados infekcija“ keičia ševeliūrą

Paskelbta: 2014-02-27 11:57 Autorius: www.madeinvilnius.com
Nuotr. S. Gulbinaitės
Nuotr. S. Gulbinaitės

Tarptautinis festivalis „Mados infekcija“ savo gerbėjų Šiuolaikinio meno centre Vilniuje šį pavasarį laukia net tris dienas – kovo 21, 22 ir 23.

Šįkart festivalis laužo savo paties tradicijas: šiemet net tris dienas truksianti mados šventė pasibaigs ne, kaip įprasta, šeštadienį, o sekmadienį. Per tris jau šešioliktojo festivalio dienas iš viso bus parodyta 20 kolekcijų, o kartu su lietuviais savo kūrybą pristatys ir dizaineriai iš Rusijos, Vokietijos, Danijos bei Prancūzijos.

Jau šešioliktąjį mados renginį jo organizatoriai kartu su festivalyje dalyvaujančiais dizaineriais pristatė neatpažįstamai pasikeitę. „Pernai užsidėjome akinius ir sakėme, kad madą reikia ne tik matyti, bet ir jausti. Šiemet mes keičiame šukuoseną: juk plaukai taip pat yra neatsiejama mados dalis – kaip ir grimas, batai ar aksesuarai“, – sako „Mados infekcijos“ idėjinė vadė dizainerė Sandra Straukaitė.

Estetišką šukuosenos vaizdą festivalio gerbėjai pamatys ir „Mados infekciją“ pristatančiame vaizdo klipe, lauko reklamose. „Vieniems tas gaivališkos šukuosenos vaizdas primins gamtos stichijas, ugnikalnio išsiveržimą, kitiems sukels kitokių asociacijų. Paliekame laisvę žiūrovui pačiam interpretuoti – lygiai taip pat, kaip ir stebint kolekcijos pristatymą, kai kiekvienas mato, jaučia, suvokia, priima, išgyvena savaip“, – teigia S. Straukaitė.

Po lygiai vyrams ir moterims

Kelerius pastaruosius metus „Mados infekcijos“ organizatoriai nebeskirsto festivalyje savo kolekcijas pristatančių dizainerių į dienas pagal tai, kokius kūrinius – konceptualius, eksperimentinius ar elegantiškus – jie pristato.

„Visas tris dienas festivalyje bus visko – ir prêt-à-porter kolekcijų, ir nekasdienių kūrybinių eksperimentų. Šiemet „Mados infekcijos“ programą sudėliojome taip, kad visos trys dienos būtų vienodai stiprios. Todėl norintiems pirkti bilietą tik vienam vakarui gali būti sudėtinga išsirinkti“, – šypsosi S. Straukaitė.

Šiemet festivalyje neliks nuskriausti nei vyriškos, nei moteriškos mados gerbėjai. Maždaug trečdalis „Mados infekcijoje“ dalyvaujančių kūrėjų pristatys mišrias – ir vyrams, ir moterims skirtas – kolekcijas. Tai „Mados infekcijos“ senbuvė Kristina Kruopienytė, Egidijus Sidaras ir mados namai „Cantas“, svečias iš Prancūzijos Marcas Le Bihanas, Diana Paukštytė, Eva Baliul ir iš „Injekcijos“ ant „Mados infekcijos“ podiumo patekusios jaunosios dizainerės Dovilė Cibulskaitė ir Ana Romanova, Akvilė Jančauskaitė bei Ugnė Martinaitytė.

Vyrams skirtą rudens–žiemos sezono kolekciją jau antrus metus iš eilės ruošia dizainerė Lilija Larionova. Vyrams skirti ir dizainerio iš Danijos Wali Mohammedo Barrecho drabužiai bei „Mados infekcijos“ naujokės Vitalijos Malyško kolekcija.

Moteriškos mados gerbėjams kolekcijas ruošia „Mados infekcijos“ senbuvės Eglė Žiemytė, Laura Dailidėnienė ir Lina Gudanavičiūtė bei festivalio idėjinė vadė S. Straukaitė. Moteriškos bus ir festivalio gerbėjams jau pažįstamos dizainerės Ievos Daugirdaitės bei „Tribe“ dueto – Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės – kolekcijos, taip pat Norvegijoje su šeima gyvenančios ir šioje šalyje kuriančios lietuvės Kristinos Vikøren bei viešnių iš Vokietijos – dizainerių dueto Großer Heinrich – darbai. Su moterims skirtais drabužiais „Mados infekcijos“ podiumu žengs ir festivalio naujokės Tatsianos Grakovos iš Rusijos modeliai – galimybę pristatyti juos jaunoji dizainerė pernai iškovojo „Injekcijos“ konkurse.

Mirksės ir blyksės

Kaip ir kasmet, festivalio organizatoriai žiūrovams palieka intrigą, kaip šįkart atrodys „Mados infekcijos“ podiumas.

„Festivalio simboliu tapusi kaukolė kiekvieno renginio metu vis keičia savo buvimo vietą bei išvaizdą. Šiemet ji mirksės ir į „Mados infekcijos“ lankytojus žvelgs švytinčiomis akimis. O visa kita pamatysime atvykę į renginį“, – intriguoja „Mados infekcijos“ prodiuserė Renata Mikailionytė.

Papildomi festivalio renginiai

Iki festivalio pradžios įvyks dar vienas itin didelio lankytojų dėmesio sulaukiantis renginys. Tai šiemet jau septintą kartą organizuojamas „Infekcijos kastingas“.

Vieša modelių atranka kovo 15 dieną 14 valandą vyks prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“. Renginio metu bus galima stebėti, kaip dizaineriai ne tik iš modelių agentūrų, bet ir iš visų norinčių bei pareiškusių norą dalyvauti atsirenka modelius festivalio kolekcijoms demonstruoti. Viešą modelių atranką „Mados infekcija“ rengia dėl to, kad dizaineriai visuomet ieško savito, netradicinio tipažo modelių. Šių metų modelių atrankoje ypač laukiama vaikinų.

„Infekcijos kastingo“ metu festivalio užkulisių meistrų komanda pristatys specialiai „Mados infekcijai“ skirtą makiažą. Šį pavasarį jis kuriamas bendradarbiaujant su „Avon“.

Šiemet į festivalio renginių sąrašą sugrįžta ir esamiems bei būsimiems mados profesionalams skirtas „Mados infekcijos“ seminaras. Jis vyks iškart po festivalio – kovo 24 dieną, pirmadienį, Šiuolaikinio meno centre.

Seminarą ves viešnia iš JAV Elissa Bloom – Filadelfijos mados inkubatoriaus vykdomoji direktorė. Bendradarbiaujant su JAV ambasada Vilniuje rengiamas seminaras yra nemokamas ir atviras visiems, tereikės iš anksto užsiregistruoti adresu [email protected].

Bilietai jau parduodami

Jau galima įsigyti bilietų į šešioliktąją, tris dienas truksiančią „Mados infekciją“. Į kiekvieną renginio vakarą perkamas atskiras bilietas, kainuojantis nuo 52 iki 142 litų. Bilietus į festivalį platina „Bilietai.lt“.

„Kelių pastarųjų metų patirtis rodo, kad bilietai į „Mados infekciją“ greitai išperkami, tad siūlome nesnausti – bilietų gali tiesiog nebelikti“, – sako R. Mikailionytė.

1999-aisiais pasirodžiusi „Mados infekcija“ per penkiolika metų tapo ryškiausiu kasmetiniu mados įvykiu Lietuvoje. Festivalį dešimtą kartą iš eilės organizuoja renginių agentūra „Sick Service“ kartu su Šiuolaikinio meno centru.

www.madeinvilnius.com

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras