2024 m. liepos 25 d.

 

Advokatas K. Motieka: "Jeigu šiuo konkrečiu atveju nebuvo kalbėtasi su vaiku, manyčiau, kad tai vienas iš didžiausių pažeidimų žmogaus teisių" (papildyta audio)

Paskelbta: 2012-01-03 16:19 Autorius: ekspertai.eu
Apie pedofilijos žudymų bylą pasisakė teisininkas Kazimieras Motieka ir Seimo narys Gintaras Songaila Lietuvos radijo laidoje "Ant svarstyklių". Čia galite pasiklausyti visą laidos įrašą:http://www.ekspertai.eu/media/old/stories/2012/09/motieka-songaila-.mp3 ******************************************************** Kazimieras MotiekaŽmogiška prasme neturėtų būti amžiaus ribų, kada teisėjui galima kalbėtis su vaiku, jeigu nori sužinoti objektyvias aplinkybes arba nors įsitikinti vienų ar kitų aplinkybių pagrįstumu, niekas nedraudžia su vaiku pakalbėti įstatymų nustatyta tvarka dalyvaujant tėvams, globėjams arba švietimo darbuotojams, teigia advokatas Kazimieras Motieka. "Jeigu šiuo konkrečiu atveju nebuvo kalbėtasi su vaiku, manyčiau, kad tai vienas iš didžiausių pažeidimų žmogaus teisių", - teigė advokatas antradienį Lietuvos radijo laidoje "Akiračiai", komentuodamas teismo nutartį grąžinti Drąsiaus Kedžio dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei. Advokato teigimu, L. Stankūnaitė turėtų kitokiu būdu siekti atkurti savo gerą vardą ir motinos teises, bet "ne tampant vaiką". "Peršasi mintis tokia, kad jinai vaiką naudoja būtent siekdama apginti savo gerą vardą", - svarstė K. Motieka. Advokato teigimu, šiuo atveju esąs akivaizdus neteisingas įstatymo taikymas. "Yra gyvas žmogus, ne daiktas, o tuo labiau vaikas, kuris yra labai pažeidžiamas visais atvejais. Teisėjas šitą aplinkybę neteisingai įvertina. Aš, būdamas teisėju, tokio dalyko nepadaryčiau tikrai", - tvirtino K. Motieka. Teisininko teigimu, išeitis iš šios keblios situacijos paaiškės tik tada, kai bus galutinai išspręsti visi pradėti ir nebaigti klausimai tiek civilinio, tiek ir baudžiamojo proceso tvarka. "Šita aplinkybė iš tikrųjų verčia, nežiūrint, kad vienas iš įtariamųjų yra žuvęs, kad šita byla būtų ištirta iki smulkmenų. Ir aš netikiu ir niekada netikėsiu, kad šiais laikais, kada yra tokios techninės galimybės, patikrinti parodymus, nustatyti objektyvias aplinkybes, kad jų negalima būtų kategoriškai nustatyti ir patvirtinti įstatymų nustatyta tvarka. (...) Manau, kad bus pasiekta tai, kad šita byla bus iš tikrųjų per kurį laiką išnagrinėta kruopščiai ir detaliai ir bus priimtas objektyvus ir teisingas sprendimas", - teigė advokatas.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras