Penktadienį, liepos 1 d., prof. dr. Stanislovas TOMAS apskundė 15min.lt Žurnalistų etikos inspektoriui. Dviejuose vadinamo „žurnalistinio tyrimo“ straipsniuose portalas buvo paskelbęs, kad prof. S. Tomas niekada nebuvo valstybės, ratifikavusios Europos žmogaus teisių konvenciją advokatas, kas neatitinka tikrovės. Straipsniuose abejojama, kad jis yra tikras profesorius ir Paryžiaus Sorbonos universiteto daktaras.
Prof. S. Tomas pateikė Žurnalistų etikos inspektoriui galiojančią Andoros Kunigiakštystės advokato licenciją Nr. 446 ir Rusijos Federacijos užsienio advokato licenciją Nr. 116, Paryžiaus Sorbonos universiteto teisės daktaro diplomą, Rusijos naujojo universiteto, Narxoz universiteto ir Eurazijos teisės akademijos profesoriaus atestatus. Dokumentai yra notariškai patvirtinti, turi apostiles.
Tiek Andoros Kunigaikštystė, tiek ir Rusijos Federacija yra Europos žmogaus teisių konvenciją ratifikavusios valstybės. Problema kilo laikotarpiu, kai prof. S. Tomas formaliai persikėlė gyventi iš Andoros į Maskvą. Kurį laiką buvo deklaravęs išvykimą iš Andoros, tačiau Rusijos Federacijos leidimas verstis advokato veikla buvo išduotas tik 2016-06-23. Šiuo pereinamuoju laikotarpiu prof. dr. S. Tomas advokato veiklos nevykdė ir būtent šiuo pereinamuoju laikotarpiu buvo skleidžiamas šmeižtas, kad jis niekada nebuvo advokatas.
„Žurnalistiniu tyrimu“ buvo siekiama pateikti visuomenei tikrovės neatitinkančią informaciją, pristatyti advokatą kaip apgaviką, pakenkti jo reputacijai. Tačiau dokumentai įrodo tiesą.
Pagrindinė advokato veikla – laimėtos R. Pakso bylos, pensininkės Onos Rimkienės byla, byla dėl to, kad remiantis Europos socialinės chartijos 4 str. 1 d. minimali mėnesinė alga šiuo metu Lietuvoje turi būti 427 eurai. Būtent politinis šių bylų kontekstas ir provakuoja šmeižto puolimus.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]