Europos Parlamentas (EP) sieks apsaugoti Europos demokratines valstybes nuo užsienio veikėjų, skelbiančių dezinformaciją ir piktnaudžiaujančių asmens duomenimis.
Kovo 12 d. EP nariai balsuos dėl teisės akto, kuris leistų taikyti finansines nuobaudas Europos politinėms partijoms ir fondams, sąmoningai pažeidinėjantiems duomenų apsaugos įstatymus ir reglamentus.
Naujausi atvejai, tokie kaip „Facebook“ ir „Cambridge Analytica“ skandalas, parodė, kaip piktnaudžiavimas asmenine informacija gali pakenkti demokratiniams procesams. Dėl naujųjų taisyklių neoficialiai susitarta ES Taryboje, jos turėtų įsigalioti iki 2019 m. gegužę vyksiančių Europos Parlamento rinkimų. Taip pat kovo 13 d. europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos, kurioje jie apžvelgia naujausias ES pastangas kovoti su priešiška užsienio subjektų propaganda. EP nariai skatina naudoti naujas technologijas, skirtas kovoti su propaganda ir netikromis socialinių medijų paskyromis.
Jie griežtai smerkia vis agresyvesnius Rusijos, Kinijos, Irano ir Šiaurės Korėjos bandymus pakenkti „Europos demokratinių valstybių pagrindams bei principams ir Rytų partnerystės valstybių suverenitetui“, taip pat paveikti rinkimus ir teikti paramą ekstremistiniams judėjimams.
Šaltinis: EP biuras Lietuvoje
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]