Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius stebisi Lietuvos socialdemokratų partijos ir jos lyderių pozicija dėl Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje nuteisto Vytauto Gapšio. „Socialdemokratų partija stebina cinizmu, nes, pagal juos, valdančiosios Darbo partijos lyderio, kuris yra nuteistas stambios politinės korupcijos byloje, atleidimas iš antro aukščiausio Seimo vadovybės posto turi būti atidėtas dėl pirmininkavimo ES Tarybai ar kitų priežasčių. Priešingai, kaip tik pirmininkavimo metu ypatingas dėmesys turi būti skiriamas valstybės prestižui, ir V. Gapšio klausimas turi būti sprendžiamas nedelsiant, - teigia A. Kubilius. - Dar keisčiau, kad dėl savo negebėjimo atleisti V. Gapšį iš pareigų socialdemokratai apkaltino prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri nei balsavo, nei skyrė V. Gapšį į tokias pareigas. Ieškoti kaltų dėl susidariusios situacijos visur, net ir Prezidentūroje, tik ne savo partijoje, kuri negali ryžtingai pasakyti, kad V. Gapšys nebus Seimo vicepirmininkas, yra labai ciniškas elgesys.“
Seimo opozicijos lyderio nuomone, V. Gapšio problemą privalo spręsti socialdemokratai ir tai turi daryti nedelsdami.
„O jeigu dėl V. Gapšio Darbo partija šantažuoja socialdemokratus, tai pastarieji turi atsakyti, kas jiems svarbiau - ar valdžia bet kokia kaina, net ją dalijantis su nusikaltėliais, ar bent minimalios politinės kultūros vertybės ir valstybės prestižas“, - sako A. Kubilius.
Kaip ELTA jau skelbė, reaguodami į prezidentės D. Grybauskaitės išsakytą kritiką valdančiajai koalicijai, socialdemokratai pareiškė, kad jiems nesuprantama, kodėl šiomis dienomis, kai Lietuva jau pirmininkauja ES Tarybai, o politinė situacija mūsų šalyje vertinama pro didinamąjį stiklą, šalies vadovė ėmėsi teisėjo vaidmens ir pažėrė kaltinimų valdančiajai daugumai.
„Nuo pat pirmųjų dienų buvo jaučiamas politinis spaudimas ir abejonės, kad valdančioji koalicija sudaroma ne iš „tinkamų“ koalicijos partnerių. Tačiau Lietuvos žmonės per rinkimus į Seimą pasitikėjo kairiosiomis jėgomis, daugumą savo balsų atidavė būtent už tas politines jėgas, kurios ir sudaro valdančiąją daugumą. Niekam nereikėtų pamiršti, kad rinkėjai balsavo prieš konservatorių ketverius metus vykdytą diržų veržimosi politiką“, - pareiškė socialdemokratai.
Eltos inf.