Rytoj, kovo 29 d., 16 val. Kaune, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, įvyks Algirdo Šakalio jubiliejinės parodos „Fantastika ir realybė“ atidarymas.
Pasak Algio Uždavinio, A. Šakalio darbuose apstu absurdo tapybai būdingų bruožų, jo kūriniai pasižymi pabrėžtinu dekoratyvumu, mozaikos principu jis komponuoja spalvingas plokštumas, dėmes, pavidalus. Atrodo, kad atskiri pasaulio elementai, iš kurių dėliojama groteskiška mozaika, yra tarpusavyje nesusijusios medžiaginės atplaišos.
Dailininkas iš dalies remiasi XX a. kubizmu ir siurrealizmu, tačiau jo kelias toks savitas, kad nieko panašaus Lietuvoje tikrai nėra. Žmonių figūras A. Šakalys konstruoja kaip kaliauses ar robotus, sudarytus iš geometrinių figūrų, plytų, virdulių ir kitų panašių elementų. Dažnai tai banalios šiuolaikinės fantazijos sukurti ufonautai.
Šis menininkas yra socialinių ir dvasinių paribių pranašas, savo likimu menantis Pirosmanį. A. Šakalys sako, kad ankstesniame gyvenime nerealizavo meninių potencijų, todėl šiame gyvenime, tarsi atlikdamas bausmę, yra kažkokių furijų verčiamas piešti. Tai jau panašu į demonišką misticizmą, tačiau A. Šakalys daugiau nieko neturi – tapyba yra jo retorika, didaktika ir poezija.
A. Šakalys gimė 1943 m. Mackeliškių kaime, Anykščių rajone. 1962–1967 m. mokėsi Telšių taikomosios dailės technikume. 1973–1978 m. studijavo keramiką Vilniaus dailės instituto Kauno vakariniame skyriuje. Yra surengęs 35 personalines parodas.
Paroda veiks iki balandžio 28 dienos.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]