Dar visai neseniai atrodė, kad Jungtinėse Valstijoje visi sunerimę dėl to, kad šios šalies Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) klausosi visų piliečių telefoninių pokalbių, seka jų veiksmus internete ir t.t. Tačiau kompanijos Pew atlikta apklausa leidžia suprasti, kad amerikiečiai ne tik nėra tuo nepatenkinti, tačiau netgi palaiko tokius vyriausybinių institucijų veiksmus.
Tyrimo rezultatai rodo, kad 56% apklaustų JAV gyventojų mano, jog specialiųjų tarnybų sekami piliečių skambučių metaduomenys – tai absoliučiai normalus dalykas (juk kalbama apie kovą su terorizmu). 41% apklaustųjų tokią valdžios institucijų elgseną laiko nepriimtina, tuo tarpu 62% visų apklaustųjų mano, kad teroristų persekiojimas yra svarbiau už šalies piliečių privatų gyvenimą.
Kad ir keista, kalbant apie elektroninio susirašinėjimo stebėjimą, situacija kiek kitokia: el. pašto sekimą palaiko 52% amerikiečių. Kodėl? Galbūt todėl, kad žmonės tiesiog nebepraneša vienas kitam svarbių dalykų telefonu, o viską perduoti stengiasi elektroniniu būdu.