Kas galėjo pagalvoti, kad „nekaltas“ žaidimėlis „Pikti paukščiai“ (Angry Birds), paplitęs išmaniuosiuose telefonuose, taps amerikiečių Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) ir britų GCHQ šnipų taikiniu? Edwardo Snowdeno paviešinti dokumentai rodo, kad tai tiesa, kaip ir feisbuko, tviterio, „YouTube“ stebėsena realiuoju laiku, pranešė „The Guardian“.
Pasirodo, „Piktuose paukščiuose“ tiek asmeninės informacijos, kad ji sudomino net smalsiausius šnipus. Pavyzdžiui, galima sužinoti, kokiu telefonu žaidžiama, koks jo ekrano dydis, žaidėjo amžius, lytis ir buvimo vieta, o kartais – net seksualinė orientacija ar tokie iškrypėliški polinkiai kaip svingerių žaidimai.
Daugelis žaidžiančiųjų „Piktuosius paukščius“ nė nežino, kur internete dabar gali klajoti jų asmeninė informacija. Dėl to jie turėtų nusiųsti padėkos laiškus nebaudžiamiems amerikiečių ir britų šnipams.
2012 m. britai sukūrė instrukcijas amerikiečiams, kuriose nurodyta, kaip stebėti feisbuko, tviterio, „YouTube“ paskyras realiuoju laiku ir tokiu būdu surinkti milijonų vartotojų duomenis.
2013 m. spalį „The Washington Post“ pranešė, kad britų ir amerikiečių šnipai bendradarbiavo kartu kurdami programą „Muscular“, padedančią kopijuoti asmeninius duomenis iš „Yahoo“ ir „Google“.
Šnipų pasiteisinimas vienintelis – taip jie esą kovoja su terorizmu.
Kiek pagauta teroristų, žaidusių „Piktuosius paukščius“, neskelbiama.
![](/static/img/logo_bottom.png)