Vokietijos kanclerė Angela Merkel mano, kad jei nebus išspręsta pabėgėlių problema, gali atsitikti taip, kad vėl iš naujo bus svarstoma Šengeno sutartis. Apie tai ji pareiškė rugpjūčio 31 d. Berlyne vykusios tradicinės vasaros spaudos konferencijos metu. „Jei mes nesugebėsime susitarti dėl sąžiningo pabėgėlių paskirstymo, tai, žinoma, Šengeno erdvės klausimą dauguma (valstybių – red. past.) vėl grąžins į darbotvarkę“, – teigė ji.
A. Merkel taip pat kvietė apsišarvuoti kantrybe, nes migrantų krizės sprendimas nebus surastas nei artimiausiomis dienomis, nei mėnesiais. Ji taip pat pareiškė, kad Vokietijos vyriausybė pateiks visaapimantį migracinių problemų sprendimo priemonių paketą jau rugsėjo 24 d.
Šengeno sutartis – sutartis, kurią 1985 m. birželio 14 d. pasirašė penkios Europos Bendrijų šalys. Sutarties tikslas buvo panaikinti pasienio kontrolę Šengeno zonoje ir suderinti pasienio su išorės šalimis politiką. Sutartis įsigaliojo 1995 m. kovo 26 d.
Šengeno sutartį pasirašiusios ir jos sąlygas įgyvendinusios šalys sudaro Šengeno zoną arba Šengeno erdvę. Šiuo metu tai yra 22 Europos Sąjungos šalys (visos, išskyrus Airiją, Rumuniją, Bulgariją, Jungtinę Karalystę, Kroatiją ir Kiprą), Norvegija, Islandija ir Šveicarija.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]