Vokietija daugiau nemano, kad reikia reikalauti, jog Graikija išstotų iš euro zonos. Tokį pareiškimą televizijos eteryje padarė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
Pasak jos, šiuo metu Berlynas kartu su partneriais dalyvauja derybose dėl „trečiosios finansinės pagalbos programos“ ir neatmeta galimybės ateityje sumažinti Graikijai skolų naštą.
„Pirmiausia, Graikija jau gavo finansinę pagalbą. Privatūs investuotojai savanoriškai „nukirpo“ depozitus, vėliau mes pailginome išmokų mokėjimo laiką ir sumažinome palūkanas. Mes galime vėl imtis tokių pačių priemonių, jei jos bus sankcionuotos. Kai tik programos, dėl kurios šiu metu vyksta derybos, patikrinimas sėkmingai pasibaigs, mes vėl sugrįšime prie to paties klausimo“, – pareiškė Vokietijos kanclerė.
Prancūzijos prezidento Fransua Oliando (François Hollande) manymu, daugiausiai Vokietijos pastangomis ir dėl Vokietijos ir Prancūzijos bendradarbiavimo, Europa šį kartą sugebėjo išlikti vieninga. Tačiau ateityje panašias situacijas reikėtų spręsti kitokiais metodais.
F. Oliandas savo poziciją išdėstė leidinyje „Le Journal du Dimanche“. Jis mano, kad reikia remtis savo įžymiojo tėvynainio Žako Delioro (Jacques Delors), vieno iš bendros Europos valiutos įvedimo iniciatorių, idėjomis ir sukurti savotišką euro zonos vyriausybę. Šis naujasis organas turėtų savo biudžetą, kurį naudotų krizinių situacijų valdymui.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]