Turkijoje – vėl nesaugu. Kovo 19-ąją, apie 20.30 val., Ankaroje buvo girdėti sprogimai. Dvi užpuolikų granatos pataikė į Teisingumo ministerijos pastatą, o nedidelis prieštankinis ginklas – į valdančiosios partijos būstinę, pranešė Turkijos dienraštis „Today‘s Zaman“ (http://www.todayszaman.com/news-310208-.html).
Sprogimų metu prie ministerijos sužeisti du žmonės. Netrukus ją apsupo policija ir greitosios pagalbos automobiliai, atvyko saugumo tarnybos. Policija pranešė, kad turi nustačiusi ir sulaikiusi du įtariamuosius, kurie atsakingi už išpuolį prie ministerijos.
Turkijos vidaus reikalų ministras Muammeras Güleras tvirtina, kad dėl atakos niekas sulaikytas nebuvo.
Savo pareiškime teisingumo ministras Sadullah Erginas griežtai pasmerkė išpuolį.
Per ataką prieš valdančiosios partijos AKP („Adalet ve Kalkınma Partisi“, „Teisingumo ir vystymosi partija“; tai – centro dešinioji konservatyvi partija, kurios lyderis – šalies premjeras Recepas Tayyipas Erdoğanas, vienas narių – ir šalies prezidentas Abdullah Gülis), Turkijos parlamente turinčios 326 vietas iš 550 (apie 60 proc.), žmonės nenukentėjo, tačiau apgadintas pastato fasadas.
Beje, užpuolikai turėjo savo tikslą – pasak „Today‘s Zaman“, taikytasi į septintą aukštą, kuriame – premjero biuras. Tiesa, dar prieš sprogimus kovo 19-osios rytą jis išvyko su oficialiu vizitu į Daniją.
Tą pačią dieną dar vienas sprogmuo prie Turkijos telekomunikacijos darbuotojų profsąjungos pastato Ankaroje sužeidė keturis žmones.
M. Güleras pareiškė nežinąs, kas atsakingas dėl sprogimų, tačiau turįs apietai savo nuomonę. „Tai yra demokratijos priešai, jų pagrindinis taikinys – demokratija“, - kalbėjo ministras.
Vasario 1-ąją sprogimas griaudėjo Ankaroje prie JAV ambasados, kai šalia įėjimo į ją susisprogdino, kartu nusinešdamas turkų sargybinio gyvybę, marksistinės-leninistinės Revoliucinės liaudies išlaisvinimo partijos-fronto (DHKP-C) narys.
Turkijoje ir JAV DHKP-C laikoma teroristine organizacija. Kovo 19-ąją Stambule buvo sulaikyta dvylika jos narių.
Turkijos pareigūnai – ir tai nestebina – dažniausiai dėl tokių atakų apkaltina kurdus, kurių genocidą vykdo jau kelis dešimtmečius. Turkija taip pat nepripažįsta XX a. pradžioje vykdyto armėnų ir kitų tautų genocido, nusinešusio apie 2 mln. žmonių gyvybių.