2024 m. lapkričio 12 d.

 

A. Paulauskas labai suinteresuotas dviguba pilietybe

1
Paskelbta: 2013-05-13 15:28 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „puslapiai.popo.lt“
Nuotr. iš „puslapiai.popo.lt“

Prasidėjus intensyvioms diskusijoms dėl dvigubos pilietybės, anot Seimo nario Artūro Paulausko, pasistūmėjo ir „seniai laukti darbai“: buvo pateiktas Seimo nutarimo projektas referendumui, kuriam pritarė dauguma Seimo narių, rengti, taip pat Seimo frakcijos pradėjo aktyviai tartis dvigubos pilietybės įteisinimo klausimu, sukluso ir visuomenė.

„Dvigubos pilietybės įteisinimo procesas virsta kova: vieni bijo rusų, antri – referendumo, kiti linkę ir toliau vilkinti šį procesą. Keista, kad dar sausį buvę dvigubos pilietybės įteisinimo šalininkai dabar jau keičia savo nuomonę teigdami, kad referendumas – rizikingas kelias, ir siūlo ieškoti kitų kelių įteisinti dvigubą pilietybę. Konstitucinis Teismas tiek 2003 metų gruodžio 30 dieną, tiek 2006 metų lapkričio 13 dieną nutarimuose aiškiai pasakė, kad pilietybės institutą reguliuojanti Konstitucijos nuostata gali būti keičiama tik referendumu, tad negalima vienašališkai priimti sprendimo – reikia tartis su tauta“, – teigė A. Paulauskas.

Pasak parlamentaro, nuogąstavimas, kad referendumas gali neįvykti dėl menko gyventojų aktyvumo, tėra viena iš prielaidų. A. Paulauskas sako, kad referendumą siūloma rengti per ateinančius prezidento rinkimus, nes praktika rodo, kad prezidento rinkimai pasižymi gana dideliu piliečių aktyvumu.

„Turime susitarti dėl referendumo klausimo formuluotės ir priimti sprendimą rengti referendumą. Tačiau reikia suprasti ir tai, kad prasidės didelis darbas – bendrai turėsime agituoti, kalbėti su žmonėmis, aiškinti, kokia dvigubos pilietybės nauda. Daugelis šeimų yra susidūrusios su emigracija, tad klausimas dėl dvigubos pilietybės tikrai svarbus. Neturime apriboti žmonėms galimybės išlikti ir Lietuvos piliečiais, nors jie savo gyvenimus kuria užsienyje. Statistikos departamento duomenimis, per metus iki 600 Lietuvos piliečių netenka Lietuvos pilietybės, nes įgyja kitos šalies pilietybę. Skaičiai labai dideli, tad turime suteikti galimybę išvykusiems neprarasti ryšio su Tėvyne. Lietuvos pilietybė lietuvių kilmės žmonėms – prigimtinė teisė“, – įsitikinęs A. Paulauskas.

Konstitucijos 12 straipsnis numato, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Šią Konstitucijos nuostatą galima keisti tik referendumu.

Pagal dabartinį Pilietybės įstatymą, dviguba pilietybė leidžiama tiems, kurie iš Lietuvos pasitraukė iki Nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais, taip pat tiems, kurie pilietybę įgijo automatiškai. Tačiau dvigubą pilietybę turintieji nuo gimimo, sulaukę pilnametystės, per trejus metus turi apsispręsti, kurią pilietybę pasirinkti.

„lrs.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. keisti dalykai dedas ...
(2013-05-14 10:53:11)
(5.20.205.100) Parašė:

pusė Lietuvos tėvų savo vaikus jau išleido į užsienį. Argi gerai bus ,jei anie neteks Lietuvos pilietybės? Taigi - klausimas : kas kelia bangas,kad šimtai tūkstančių lietuvių ,tapusių ekonominiais emigrantais prarastų savo Tėvynę įgydami kitos šalies pilietybę integravimosi į tos šalies visuomenę tikslu? Manau - tai tie ,kurie yra labai konkrečiai nusistatę prieš Neprklausomą Lietuvos valstybę kaip tokią . Tik atvirai to kol kas dar nedrįsta deklaruoti. Prisiminkim,kas puolė lenkui atvažiavus vizito Seimo lygiu lietuvių kalbą? Ir ne vieną kart. Kas puolė lygioj vietoj atsiprašinėt dar ir kažkokios visai suižūlėt baigiančios Lenkijos? Tai labai konkretūs veikėjai ,nereika kaltint visų partijų. Štai šituos tai jau tikrai būtina kol laikas šalint bent jau iš vadovaujančių pozicijų .Nieko jie nepametė ir mūsų Seime. Manau,kad Paulauskas ,nuolat šantažuojamas už jo tėvo biografiją , vis tik yra Lietuvos patriotas. Toks ,kuris savo laiku neišsigando ir tiesioginės konfrontacijos su LTSR buvusiu gen. prokuroru,Maskvos statytiniu. Šito fakto, ponai, niekaip negalima pamiršt. Ir nė vienas ta prasme , tiek nerizikavot savo kailiu ,kiek anas. Nors ,gal ir pridaręs vėliau kažkiek klaidų,vienžo - nesu jo ir aplamai politikų didelis gerbėjas,tačiau nematau LT autoriteto,kuris turėtų teisę tą Paulauską šmeižt. Anas savo laiku tikrai parodė ,kieno pusėj stovi,nebėgo ,nedingo,kaip kažkokiu anekdotu tapęs LT vyriausybės vadovas Albertas Šimėnas:)))))



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras