Kaip teigia britų dienraštis The Guardian, Vakarai užsimerkė prieš Mjanmaro brutalumą. Todėl apie šioje šalyje vykdomą genocidą neperskaitysite nei nepriklausomoje Lietuvos žiniasklaidoje, nei daugelyje Vakarų leidinių. Vis dėlto britų žurnalistams pavyko pažvelgti iš arčiau, kas vyksta Azijos valstybėje šiuo metu.
O šiuo metu vyksta dar 2016 m. spalio 6 d. prasidėjęs rohindžų tautos genocidas. Rohindžai (rohingjai, arakaniečiai) yra indoeuropiečių tauta, artima bengalams. Iš dviejų milijonų rohindžų milijonas gyveno Mjanmare (buv. Birma), tačiau pusė jų šią šalį, 2017 m. rugsėjo duomenimis, jau paliko. Jungtinių Tautų duomenimis, tai labiausiai persekiojama tauta pasaulyje. Rohindžams Mjanmaro valdžia dar 1982 m. atsisakė išduoti pilietybę, o prieš beveik metus pradėjo jų genocidą. Jungtinės Tautos pripažino, kad prieš rohindžus vykdomi nusikaltimai žmogiškumui, tai pripažino ir JAV Valstybės departamentas, Amnesty International, Bangladešo ir Malaizijos (į kurią daugelis rohindžų ir pabėgo) vyriausybės.
Mjanmaro vyriausybės vadovė, Nobelio taikos premijos (kurią iš jos siūloma atimti) laureatė 72 metų Aun San Su Čži (Aun San Suu Kyi) nuolat kritikuojama dėl vykdomo genocido, tačiau jis nesiliauja.
Budistinio (88 proc. šalies gyventojų yra budistai) Mjanmaro armija rohindžus žudo (dažniausiai nupjauna galvas, degina gyvus), prievartauja, kankina, jų moterims draudžia gimdyti, žudomi net vaikai. Rohindžų mečetės ir kaimai sudeginti, jie suvaryti į getus, apsuptus ginkluotų karių.
Kiek tiksliai rohindžų nužudyta, nėra žinoma, tačiau šis skaičius yra bent su trimis nuliais.
Aun San Su Čži elgesį atvirame laiške pasmerkė legendinis 85 metų arkivyskupas Desmondas Tutu, pareiškęs, kad žudynės nedelsiant privalo būti sustabdytos.
Šaltinis: theguardian.comi
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]