Šiandien kompanija Apple visame pasaulyje turi milijonus gerbėjų, o dar daugiau tų, kurie naudoja kompanijos iš Kupertino produktus. Nepaisant to, nemažai buvusių Apple darbuotojų aktyviai kritikuoja kompaniją už tą plėtros kelią, kurį ji pasirinko po Steve’o Jobs’o mirties.
Pavyzdžiui, vienas iš buvusių Apple vadovybės atstovų ir dabartinis kompanijos Oracle galva Larry’s Ellisonas neseniai teigė, kad nemato Apple ateities be Steve’o Jobs’o. Savo ruožtu, vienas iš Apple įkūrėjų Steve’as Wozniakas, dar ir dabar daug kritikos pažeriantis Timo Cooko vadovaujamai kompanijai, mieliau naudojasi Android, nei iOS (nors jo kuprinėje vietos užtenka praktiškai visiems Apple mobiliems įrenginiams).
Šie žmonės nėra tokie vieninteliai. Dabar ir Hartmutas Esslingeris – žmogus, kuris Steve’o Jobs’o prašymu padėjo sukurti pirmojo Mac kompiuterio dizainą, – pareiškė, jog kompanija Apple nustojo stebinti inovacijomis, praneša puslapis The Atlantic Wire.
Kol jūs galite nukopijuoti ką nors [pavyzdžiui, iPhone], tai daugiau nėra kažkas išmanaus. Aš manau, kad Apple pasiekė tam tikrą prisotinimo tašką. Inovacijų kreivė buvo neįtikėtinai stati maždaug prieš 7–8 metus… Tačiau dabar mano iPhone yra toks pilnas, kad aš trinu aplikacijas, kadangi noriu, jog jis išliktų paprastas,“ – teigė Hartmutas Esslingeris.
Savo laiku Hartmuto Esslingerio įkurta firma padėjo japonų kompanijai Sony, kuriant jos produktų dizainą, o vėliau sudarė sutartį su Apple (tai įvyko 1982 metais). Po kurio laiko jis ėmė dirbti tiesiogiai su Steve’u Jobs’u.
Dabar dizaineris labai nusivylęs susiklosčiusia situacija. Jis lygina šiandieninę Apple su Sony, kuri tokioje padėtyje buvo XX a. 9 dešimtmetyje. Hartmuto Esslingerio teigimu, dabar Apple svarbiausia yra pelno didinimas, tuo tarpu nieko iš naujovių nepateikiama. Kaip pavyzdys, pateiktas iPhone 5C, kuris turėjo tapti nebrangiu iPhone, tačiau panašu, kad vidutiniam kainų segmentui jis nepriklausys dėl per didelės kainos.
Steve’as Jobs’as buvo žmogus, kuris nesirūpino dėl bet kokių racionalių argumentų, kodėl kažkas neturėtų būti išbandyta. Jobs’as yra pasakęs daugybę „ne“, tačiau taip pat jis yra pasakęs daugybę „taip“, ir jis užsispyręs reikalavo, kad būtų išbandyti nauji dalykai, – teigė dizaineris.
Reikia pripažinti, kad sunku nuolat kurti revoliucinius produktus. Tačiau kartu reikia pripažinti ir tai, kad Apple vis dar turi potencialo: jau vien ko vertas naujos kartos darbo stoties Mac Pro dizainas.