Pabandykime tie, kurie sakosi, kad mato pasižiūrėti į 12-tą LR Konstitucijos sakinį ir paklausti savęs, ką gi Jūs čia matote:
„12 straipsnis
Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais.
Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.
Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.“
Sudėtinga ar ne?
Pagelbėsiu, pasižiūrėkite į dar vieną, LR Konstitucijos 14-tą straipsnį ir paklauskite ką Jūs jame matote:
„14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.“
Kokį dar čia paėmus LR Konstitucijos straipsnį? Gal paimkime:
„15 straipsnis
Valstybės vėliavos spalvos – geltona, žalia, raudona.
Valstybės herbas – baltas Vytis raudoname lauke.
Valstybės herbą, vėliavą ir jų naudojimą nustato įstatymai.“
Ir tą patį klausimą užsiduokime sau. Ką gi čia mes matome? Ko gero bus taip, kad kiekvienas žvelgdamas į šiuos Konstitucijos straipsnius juos matys kaip skirtingus. Spėju, kad taip bus dažniausiai.
Siūlau į šiuos Konstitucijos straipsnius, kaip ir kitus Konstitucijos straipsnius, pažvelgti ir suprasti, kad tai yra Konstitucijoje įtvirtintos nuostatos. Todėl visi šie Konstitucijos straipsniai yra vienodi, nes juose įtvirtintos konstitucinės nuostatos. Visa Konstitucija yra sudaryta iš konstitucinių nuostatų. Sutikite, skamba kažkaip keistai? Iš tikro elementariai paprasta.
Dabar pacituosi, ką gi mato LR Konstitucinis Teismas savo 2013-03-13 sprendime, aiškindamas LR Konstitucijos 12-ą straipsnio reikšmę:
„Įstatymų leidėjas negali paneigti pilietybės instituto prigimties ir prasmės, jis turi paisyti konstitucinio reikalavimo, kad Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo nustatytais atvejais.“
„Tokie įstatymo nustatyti atvejai gali būti tik labai reti (atskiri), kad dvigubos pilietybės atvejai turi būti ypač reti – išimtiniai, kad pagal Konstituciją negalima nustatyti tokio teisinio reguliavimo, pagal kurį dvigubos pilietybės atvejai būtų ne ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys.“
„Pagal Konstituciją negalimas ir toks Pilietybės įstatymo nuostatų, įtvirtinančių galimybę tuo pat metu būti Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiu, plečiamasis aiškinimas, pagal kurį dviguba pilietybė būtų ne atskiros, ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys“ – inter alia reiškia, kad, nepadarius Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisų jos nustatyta tvarka, įstatymu negalima nustatyti, jog Lietuvos Respublikos piliečiai, po Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. išvykę iš Lietuvos Respublikos gyventi į kitas valstybes ir įgiję tų valstybių pilietybę, gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiai.“
Tai tas, kas ne aklas ir nesivadovauja Konstitucijos dvasiomis, o vadovaujasi tuo, kas juodu ant balto parašyta Konstitucijos tekste, tai niekaip negali matyti Konstitucijos 12-am straipsnyje tokių išsireiškimų: „tik labai reti (atskiri),“, „ypač reti – išimtiniai“, „ne ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys.“, „ne atskiros, ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys“, „įstatymu negalima nustatyti“, „po Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. išvykę“.
Tai kokiu būdu LR Konstitucijos 12-am straipsnyje, jo esmėje, atsiranda aukščiau pacituotos ištraukos? Dar gal prieš gal jau kokius 27 metus, teko skaityti „Sąjūdžio žiniose“ straipsnį apie KGB instrukcijas, kaip griauti valstybes. Instrukcijos buvo surastos Lenkijoje, kažkur spec. skyriuje ir publikuotos tose „Sąjūdžio žiniose“. Tai kiek atsimenu, ten buvo aprašytas metodas, kad siekiant griauti satelitines valstybes reikia siekti į pačius svarbiausius postus paskirti savus ar užverbuotus asmenis, o įstatymus iškraipyti taip, kad lyg įstatymas ir yra, o iš tikro neveikia. Tai čia atpasakojau esmę savo žodžiais.
Tai ką matau LR KT išaiškinimuose? Matau, kad veikiama tiksliai pagal KGB instrukcijas, iškreipiama Konstitucijos esmė ir raidė, ir kad konstitucinės nuostatos NEVEIKTŲ taip, kaip Konstitucijoje parašyta. Taigi darytina prielaida, kad niekas KGB instrukcijų neperrašė ir veikiama taip, kaip senais „gerais“ KGB ir kompartijos valdymo laikais.
Gal kas nori pasitreniruoti? Imkite ir suraskite LR Konstitucijos 12-am straipsnyje išsireiškimą „po Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. išvykę“.
Jei kas nori pratęsti proto treniruotę, tai pabandykite LR Konstitucijos 12-am straipsnyje surasti dar ir šiuos išsireiškimus: „“ tik labai reti (atskiri),“, „ypač reti – išimtiniai“, „ne ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys.“, „ne atskiros, ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys“, „įstatymu negalima nustatyti“.
Nesunku suprasti, jų tenai nė su žiburiu nesurasi, tik KGB instrukcija sujaukiant konstitucines nuostatas gali pagelbėti. Taigi darytina išvada, kad Konstitucijos 12-o straipsnio aiškinimas yra speciali kgb operacija sujaukiant LR Konstituciją.
O dabar panaudokime tą pačia kgb instrukciją, joje atskleistą veikimo metodą ir pritaikykime LR Konstitucijos 14-am straipsniui. Taigi pagal tokią KGB instrukciją Konstitucijos 14-as straipsnis turi būti aiškinamas taip. Lietuvių kalba, kaip valstybinė, Lietuvoje privalo būti vartojama labai retai, ypač retai – išimtinai, lietuvių kalba turi būti kaip ypač reta išimtis ir niekada negali būti paplitusiu reiškiniu. Įstatymu tikrai negali būti nustatyta, kad valstybės dokumentuose turi būti vartojama lietuvių kalba. Ar ne prie to jau einama Seime?
Kadangi pradžioje pacitavau tris LR Konstitucijos straipsnius, tai pabandykite pasitreniruoti ir pagal KGB instrukcijoje aprašytą metodą, viską ką galima iškraipyti reikia iškraipyti, todėl pabandykite patys tą padaryti su LR Konstitucijos 15-u straipsniu, kol dar LR Konstitucinis Teismas to nepadarė. Nes gali atsirasti Seimo narių, kurie niekaip negalės suprasti, ką reiškia LR Konstitucijos 15-tas straipsnis ir paprašys LR KT teisėjų, kad jie išaiškintų.
Kas norėtų plačiau pasiskaityti apie matymo ir supratimo problemas, tai kviečiamas pasiskaityti 2008-12-10 Mykolo Drungos straipsnį „MYKOLAS DRUNGA. KIEK YRA TIKROVIŲ?“.
Kai žiūri pro Maskvos Lomonosovo universiteto langą ir KGB instrukcijas, tai galima matyti LR Konstitucijos 12-am straipsnyje tai, ką mato LR KT teisėjai.
Baigdamas priminsiu, kad LR KT, įvesdamas į LR Konstitucijos aiškinimus „Konstitucijos dvasias“, transformavo Konstitucijos tekstą į savo individualius vaizdinius smegenyse, kurie kiekvienam gali susidaryti kitokie ir jokiu būdu tie vaizdiniai negali pakeisti LR Konstitucijos. Todėl reikia vadovautis ne LR KT teisėjų konstitucinėmis dvasiomis, o tiesiog LR Konstitucija, jos tekstu. Tiesiog yra labai keista, kai devyni LR KT teisėjai turi tą patį vaizdinį, įsivaizdavimą, tai labiau panašu į instrukcijos įvykdymą.
Pasirodo, kad Lietuvoje akli mato geriau, nes akli nemato Konstitucijos teksto, o mato tik savo smegenėlėse, gal būt kgb instrukcijų, sukurtus vaizdinius, Konstitucijos dvasias. Sako, kad tai Konstitucija? Ar visi mes turime tuo patikėti?
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]