2024 m. gegužės 2 d.

 

Ar galima nuotoliniu būdu užvaldyti šiuolaikinį automobilį?

1
Paskelbta: 2013-07-21 22:25 Autorius: FACEIT Team

Šiuolaikiniai filmai pilni scenų, kai distanciniu būdu užvaldomos transporto priemonės. Tačiau ar galima iš tikrųjų nuotoliniu būdu kontroliuoti automobilį ir valdyti jo elektroniką taip, kad būtų galima išprovokuoti avariją?

Ispanų IT specialistai Javieras Vázquezas Vidalis ir Garcia Illera tvirtina, kad tai visiškai realu. Būsimoje Black Hat konferencijoje, kuri vyks liepos 27 – rugpjūčio 1 dienomis (Las Vegasas, Nevada, JAV), jie ketina parodyti nebrangų įrenginį, kuris leidžia įsiterpti į automobilį valdančios elektronikos darbą.

Apie tai, kad specialiosioms tarnyboms seniai prieinamos priemonės, kurios leidžia užvaldyti automobilio elektroniką, aktyviai pradėta kalbėti po keistos autokatastrofos, kurioje žuvo amerikiečių žurnalistas Michaelas Hastingsas. Jis pagarsėjo savo reportažais apie generolo Stanley McChrystalo karjerą, taip pat daugkartine nediplomatiška aukštų JAV pareigūnų kritika.

2013 m. birželio 18 d. ankstų rytą žurnalistui priklausęs Mercedes C250 Coupe dideliu greičiu išlėkė nuo kelio Los Andžele (Kalifornija, JAV), įsirėžė į medį ir užsidegė. Nuo baisaus smūgio automobilis perlūžo į dvi dalis, o variklį rado už 50 m nuo transporto priemonės. Žurnalistas mirė avarijos vietoje.

Amerikiečių žurnalistas Michaelas Hastingsas

Po šio incidento pasirodė prielaidų, kad Mercedes automobilis buvo atakuotas kibernetiniu būdu: mašina tiesiog nustojo klausyti savo vairuotojo, tai ir sukėlė tragediją.

Šiuolaikinių automobilių „smegenys“ – elektroninis valdymo blokas – kontroliuoja variklio darbą, transmisiją, stabdžius ir kitas sistemas. Diagnostiką galima atlikti ir padaryti korekcijas per specialią jungtį. Labiausiai pažengę automobiliai apskritai leidžia būti patikrinami (netgi koreguojamas jų darbas) per mobilųjį ryšį. Čia ir slypi galimybė nuotoliniu būdu įsilaužti į automobilio kompiuterį.

Ispanų saugumo ekspertai praneša, kad sukūrė 25 JAV dolerių kainuojantį įrenginį, kuriuo galima apeiti automobilį valdančio bloko šifravimo sistemą ir kompiuterio atmintyje atlikti pakeitimus. Teoriškai taip galima pakeisti variklio arba stabdžių sistemos darbą.

Kaip tiksliai dirba naujasis įrenginys, nepranešama. Specialistai teigia, kad sukurtas prietaisas aktyvina valdymo bloke neapsaugotą testinį režimą, vėliau įmanoma koreguoti daugybę darbinių parametrų.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Šiuolaikinį
(2013-07-23 17:05:06)
(78.57.152.174) Parašė:

automobili vaziuojanti padegti, kas bent kiek supranta automobilio elektronika,taivisai nesunku.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras