Prieš porą metų tik siauram specialistų ratui buvusi žinoma kinų kompanija „Huawei“ ruošiasi užkariauti kompiuterijos ir telekomunikacijų pasaulį. Kaip teigė Vilniuje lapkritį viešėję jos atstovai, „Huawei“ ketina iki 2015-ųjų tapti trečiąja „debesų“ kompiuterijos sprendimų teikėja pasaulyje.
Kompanija pradėjo savo veiklą 1988 m., nuo telefono stotelių. Vėliau ji išsiplėtė į kompiuteriniams ir mobiliesiems tinklams skirtų įrenginių gamybą ir tapo viena iš svarbesnių originalios šios įrangos gamintojų (OEM). Anot „Huawei“, 2011 m. pabaigoje jos produktai buvo parduodami daugiau nei 500 operatorių visame pasaulyje. Prieš kelis metus apie „Huawei“ išgirdo ir masinis vartotojas – kompanija pradėjo pardavinėti nuosavos gamybos išmaniuosius telefonus.
Šiais metais „Huawei“ pristatė kelis naujus telefonų modelius ir ruošiasi toliau plėsti jų asortimentą. Gruodžio mėnesį Lietuvoje turėtų pasirodyti naujas aukštos klasės aparatas „Ascend D1 Quad XL“ su keturių branduolių procesoriumi. Orientacinė jo kaina – apie 1600 litų. D1 turėtų konkuruoti su „Apple iPhone 5“ ir „Samsung Galaxy S III“. Pavasarį „Huawei“ ketina Lietuvos rinkoje pristatyti nebrangų dviejų branduolių procesorių telefoną „G600“. Neoficialiais duomenimis, kitais metais turėtų pasirodyti ir modelis su „Windows Phone 8“ operacine sistema.
Įdomu, jog „Huawei“ sukūrė nuosavus telefonams skirtus mikroschemų rinkinius ir procesorius. Kaip teigė kompanijos atstovai, dauguma naujųjų išmaniųjų aparatų turės šias mikroschemas. „Mūsų bendrovė didelį dėmesį skiria moksliniams tyrimams ir vystymui: tuo užsiima net 46 proc. visų mūsų darbuotojų, o visame pasaulyje įsteigta 15 mokslinių tyrimų ir plėtros centrų“ – sako „Huawei“ technologijų vadybininkas Baltijos šalims George'as Zhangas.
Pastaruoju metu debesų kompiuterija yra „ant bangos“. Daugelis pagrindinių kompiuterijos žaidėjų skelbiasi pasirinkę šią sritį prioritetine. Pavyzdžiui, prieš dvejus metus „Microsoft“ pranešė, kad 90 procentų tyrimams ir technologijų vystymui skirtų lėšų skirs „debesims“. Tad nieko nuostabaus, kad ir kitos kompanijos suskubo įšokti į naująjį IT lokomotyvą. Tačiau „Huawei“ išsiskiria ypatingomis ambicijomis. „Mes į „debesų“ kompiuterijos sprendimų vystymą pradėjome investuoti prieš 5 metus ir tai tapo viena pagrindinių kompanijos strategijų. „Huawei“ tikslas – įsitvirtinti šioje srityje ir tapti viena iš „debesų“ kompiuterijos sprendimų lyderių“, – teigė G.Zhangas.
Ar „Huawei“ pasiseks pakilti į „debesų“ aukštumas per trejus metus? Padaryti tai jai bus sunku, nes konkurentų yra labai daug. Kitą vertus, kompanija turi neblogą nuosavą technologinį užnugarį.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]