2024 m. gegužės 18 d.

 

Ar kolegos pasodins prokurorę S. Malinauskienę į teisiamųjų suolą?

Paskelbta: 2011-12-06 07:06 Autorius: ekspertai.eu

S. MalinauskienėRezonansinių bylų prokurorė Sigutė Malinauskienė, net ir po skandalingų Valstybės kontrolės audito išvadų, priėmė sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimą dėl vieno Tūkstantmečio programos projekto - sužlugdyto istorinio filmo "Žalgiris - geležies diena", nors turėjo visus duomenis apie įvykdytas nusikalstamas veikas. Vietoj to, kad tirti tokias veikas, dar pernai, Vyriausybės antikorupcinės darbo grupės posėdžio metu paskleidė melaginga informacija, dėl kurios, esą, ir negalėjo tokio tyrimo pradėti."Toliau nebuvo tęsiamas finansavimas, kadangi iškilo ginčas dėl autorystės, ten dėl Banionio man atrodo, dėl scenarijaus autorių ten kilo konfliktas, kieno čia <<...>> kad tai plagiatas, apkaltino. Iki šiolei vyksta teismas. Toliau faktiškai šitas projektas nors scenarijus ir <<...>> paruošta, tačiau toliau finansavimas sustabdytas", - neraudonuodama dėstė prokurorė. - "Buvo priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kadangi praktiškai yra nustatyta, kad lėšos skirtos ir panaudotos, nei pasisavintos, nei iššvaistytos. Ir nenustatyta kad būtų kažkokių tai pareigūnų tarnybinių nusižengimų".http://www.ekspertai.eu/media/2011/12/prokurore_malinauskiene_2010_09_09.mp3

EKSPERTAI.EU ištisus metus bandė sužinoti, tarp kokių šalių ir kokiame teisme vyksta procesas. Galiausiai atsakymo į šį paprastą klausimą sulaukė.

"Informuojame, kad Generalinė prokuratūra neturi duomenų apie tai, kokiame teisme yra sprendžiamas ginčas dėl autorystės teisių", - lapkričio 8 d. informavo S. Malinauskienė. Apie tai skelbėme publikacijoje "Generalinėje prokuratūroje siaučia "sigučių" sindromas".

Tada prokurorei buvo užduotas dar paprastesnis klausimas - iš kur buvo gauta informacija, kad toks teisminis procesas tarp "Žalgiris - geležies diena" scenarijaus autorių iš viso vyksta?Tokie, atvirai nusikalstami Generalinės prokuratūros darbuotojų veiksmai, dar labiau atitolina visuomeninės pasitikėjimo prokuratūra atkūrimo pradžią, ko taip geidžia LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vietoj atsakymo, lapkričio 21 d. S. Malinauskienė atsiuntė du (beje, taip pat labai įdomius) raštus. Deja, juose nėra net užuominos apie tai, kad tarp ko nors tokie teisiniai procesai vyko ar vyksta.

Todėl EKSPERTAI.EU kreipiasi į Generalinį prokurorą D. Valį prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šios pareigūnės galimai nusikalstamų veikų.

Norisi sužinoti, dėl kokių priežasčių aukšta teisėsaugininkė tiek laiko įžūliai melavo. Dėka pareigūnės melo, kuriuo ji pati rėmėsi, nebuvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, pavogti pinigai valstybei nebuvo grąžinti, o nusikaltimus vykdžiusios personos ir toliau užima aukštus postus valstybės tarnyboje, dėl ko žala toliau didėja.

Ir čia mes kalbame tik apie vieną nedidelį tamsų epizodą iš daugelio, kuriame figūruoja šį prokurorė. Žinia, tokių "malinauskienių" prokuratūroje yra ne vienas ir ne du egzemplioriai.

Tokie, atvirai nusikalstami Generalinės prokuratūros darbuotojų veiksmai, dar labiau atitolina visuomeninės pasitikėjimo prokuratūra atkūrimo pradžią, ko taip geidžia LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Iki šiol neaišku, kodėl būtent prokurorei S. Malinauskienei, kuri iki š. m. vasaros net nebuvo įgijusi reikalingo išsilavinimo ir neturėjo privalomo bakalauro diplomo, Generalinės prokuratūros vadovybė skyrė vienu metu tirti ne bet kokias, o Tūkstantmečio VEKS, Operos teatro scenos renovacijos ir Valdovų rūmų bylas? Į visus klausimus reikia pagaliau atsakyti.

P.S. "Aš galvoju, kad ten tikrai iššvaistyti pinigai - pusę milijono, bet kaip įrodyti, pagauti ir kaip tą rimčiau eskaluoti ir išspręsti?... Mes bandom tą daryti, bet sekasi labai blogai, štai toks konstatavimas...", - dar pavasarį neslėpė nusivylimo Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, dėl sąmoningo prokuratūros neveikimo, kalbėdamas apie neįvykusį filmą "Žalgiris - geležies diena".

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras