Tokios milžiniškos korporacijos kaip FACEBOOK ir kitos ir toliau viršija valstybes savo gebėjimu gauti didžiulį kiekį duomenų apie fizinius asmenis. Ypač tai pastebima Vakaruose.
Šiuos duomenis korporacijos galėtų naudoti kaip vieną priemonių patraukti į savo pusę žmones. Kadangi valstybės į korporacijas žiūri kaip į potencialias konkurentes valdant žmones, jos stengsis, kad korporacijas išlaikytų baimėje.
Ar sugebės korporacijos šiame šimtmetyje išstumti valstybes kaip dominuojančias organizacines struktūras visame pasaulyje?
Į šį klausimą daugelis mąstytojų kategoriškaip atsako: TAIP.
Panašu, kad nacionalinių valstybių sienos palaipsniui nyksta, o transnacionalinės kompanijos vis didina savo įtaką. Tai rodo gigantiškas tokių gigančių kaip APPLE pelnas ir mažėjantys prekybos barjerai.
Tuo metu skeptikai mano, kad valstybėms dar nelaikas rašyti nekrologus, tačiau ir jie pripažįsta, jog greičiausiai korporacijos per artimiausius dešimtmečius sunaikins nacionalinę valdžią.
Pasaulio istorija iš esmės yra nematomų kelių, suformavusių globaliąją visuomenę, istorija. Esminis socialinis vienetas žmogus tampa didelių mašinų sraigteliu.
Nacionalinė savimonė buvo vystoma daug amžių ir tapo šeimos, kultūros, tradicijos ir kalbų institutais. Korporacijos dar gana jaunos ir taip giliai į žmonių gyvenimą dar nespėjo įsiskverbti, tačiau naujausi įvykiai rodo, jog valstybių valdymas atiteks korporacijoms.
Per pastaruosius du dešimtmečius FACEBOOK, GOOGLE ir AMAZON tapo Vakarų gyventojų kasdienybe, surinko daugybę informacijos apie vartotojus.
Šaltinis: vestifinance.ru
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]