Kartais atrodo, kad be sionistinio režimo pareiškimų dėl Irane neva gaminamo branduolinio ginklo daugiau nieko pasaulyje nevyksta. Vyksta. Tačiau tai be galo svarbu, nes gali tapti pasauliniu karu. Šį dalyką ima suprasti ir kai kurie Europos šalių lyderiai.
Prancūzijos užsienio reikalų ministras socialistas Laurentas Fabiusas (beje, jis – jauniausias Prancūzijos istorijoje premjeras, ėjęs šias pareigas būdamas 37-38 metų) įspėjo Izraelį nepulti Irano, nes dėl tokio agresijos akto, anot jo, Tel Avivo režimas sulauktų didžiulio atsako. „Manau, kad Izraelis atakuotų Iraną, deja, ši ataka sukeltų atsaką“, - rugsėjo 3 dieną sakė L. Fabiusas.
Kaip žinia, JAV ir Izraelis jau ne kartą pagrasino Iranui kariniu puolimu, neva kad sustabdytų Islamo Respublikos vykdomą branduolinės energijos programą, kurią šios šalys laiko karine.
Iranas tokius įtarinėjimus neigia, primindamas, kad yra pasirašęs branduolinių ginklų neplatinimo sutartį (NPT, pasirašyta 1968 metais, įsigaliojo 1970 metais; ją pasirašė 189 šalys; Iranas ją pasirašė 1968-iais, tuo tarpu Indija, Izraelis, Pakistanas ir Šiaurės Korėja atsisakė tai padaryti). Be to, Iranas yra Tarptautinės atominės energijos agentūros (IAEA) šalis narė ir priklauso šiai organizacijai, prižiūrinčiai, kad branduolinė technologija būtų naudojama tik taikai, nuo 1958 metų (www.iaea.org/About/Policy/MemberStates).
Skaitytojams siūlome pažiūrėti neilgą, bet iškalbingą filmą „Melas apie Iraną – toks pat, kaip melas apie Iraką“, kuriame aiškiai išdėstomi faktai, rodantys, jog visi kaltinimai dėl branduolinio ginklo Iranui – iš piršto laužti.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]