Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kolegų iš Ukrainos kvietimu lankėsi Kijeve, kur su Ukrainos ministro pirmininko pirmąja pavaduotoja, ekonomikos ministre Julija Sviridenko ir ministro pirmininko pavaduotoju, skaitmeninės transformacijos ministru Michailu Fiodorovu aptarė būdus kaip išlaikyti dvišalę prekybą.
„Lietuvoje turi atsirasti daugiau ukrainietiškų prekių, taip kiekvienas galėtumėme tiesiogiai prisidėti prie Ukrainos ekonomikos stiprinimo. Todėl svarbu užtikrinti Ukrainos verslui būtinų žaliavų tiekimą ir jų prekių eksportą. Privalome aktyviau išnaudoti Klaipėdos uosto ir mūsų vežėjų potencialą. Mūsų šalis pasiruošusi prisidėti prie Ukrainos atkūrimo ir tapti jos verslo tramplinu grįžimui į Europos Sąjungos rinką“, - pasakė Lietuvos ministrė.
A. Armonaitė kolegoms taip pat pristatė, kokią pagalbą Lietuvoje gauna Ukrainos verslai ir gyventojai.
Artimiausiu metu į Lietuvą iš Ukrainos laikinai persikeliantys verslai jau galės gauti lengvatines paskolas.
Be to, Lietuva sudarė galimybes nuotoliniu būdu mūsų šalyje dirbantiems ukrainiečiams ir toliau mokesčius mokėti Ukrainai.
Pabėgėliams iš Ukrainos Lietuvoje sudarytos galimybės pradėti dirbti iškart po registracijos Migracijos departamente. Šiuo metu jau dirba apie 5 000 žmonių.
Ukraina sėkmingai atlaiko Rusijos kibernetines atakas, pakankamai sėkmingai veikia daugelis valstybės paslaugų, todėl Lietuva ir iš šios patirties turės gerą galimybę pasimokyti stiprinti savo nacionalinį saugumą.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija pagalbą Ukrainai teikia ir skaitmenizavimo srityje. Kartu su partneriais Europos Sąjungoje tiekiama būtinąją interneto infrastruktūrą užtikrinanti įranga, o Registrų centras Ukrainai jau perdavė reikalingą įrangą duomenų saugumui užtikrinti.
„Ukrainos duomenų saugumas yra kaip niekad svarbus, nes yra vienas iš Rusijos taikinių. Turime dalytis ne tik reikiama infrastruktūra, bet ir žiniomis. Mūsų ir Ukrainos ekspertų mainų programa galėtų stipriai pagerinti abiejų šalių kibernetinį saugumą“, - atskleidė A. Armonaitė.
Ministrė vos prasidėjus karui paragino Lietuvos verslo įmones išeiti iš Rusijos ir Baltarusijos ir nustoti remti šių šalių ekonomikas savo mokesčiais.
Lietuvos verslo bendruomenė kaip niekada vieninga Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą akivaizdoje. Per įvairias iniciatyvas Lietuvos verslas Ukrainai paaukojo mažiausiai 50 mln. eurų.
Naujausi
Naujausi komentarai
>1.
IP 95.24.33.222 | 16:25:25
Kai stumdami šeimininko politiką nuolat buvo už nieką neatsakingi (jie net neturi atsakomybės jausmo), todėl jie neturi ką prarasti. Štai todėl lengva apsimetinėti kietais lošėjais. Padovanočiau kiekvienam po kaubojaus skrybelę... ...
Prašosi
IP 51.158.203.12 | 16:05:05
įtarimas, jog turi užduotį persikelti karą iš Ukrainos į Rusiją....
Čia gerai prajuokino
IP 84.55.55.186 | 15:55:22
Tokio pasinešimo dar negirdėjau. Pasirodo - tiems dviems urodams Trumpas yra šūdas, palyginus su Lietuvos "Napoleonais".. Net neabejoju, tas pasinešimas pasieks Trumpo ausis. Įdomu - už tokį komplimentą, kurią vietą Nausėdai reikės laižyti Trumpui......
Trigrašis
IP 88.222.180.47 | 15:29:27
Nausėda neužmiršo,kad jis Komunistas,todėl nori,kad į Lietuvą ateitų rusai.Kadangi į mūsų pudeliukų lojimą Rusija beveik nekreipia dėmesio,tai dabar,pareiškė teritorines pretenzijas.Galvoju,kad jis nėra tiek durnas,kad nesuprastų,kad jis ne D.Trampas ir Lietuva ne Amerika.Štai kam turėtų būti iškelt...