Kovos su korupcija patirties eksportuotojas, pažeidžiamas komunistas, Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Ukrainos karių kraujo bučiuotojas, Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnių taisytojas, alternatyvių laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmių iniciatorius, kasetinių bombų šalininkas, žodžio „vatinukai“ mėgėjas ir vartotojas, kariauti tinkamų ukrainiečių Lietuvoje išgaudymo ir išsiuntimo į Ukrainą šalininkas Gitanas Nausėda šią savaitę vykusiame Regionų forume kartu su Lietuvos savivaldybių merais ir centrinės valdžios atstovais, savivaldos specialistais aptarė svarbiausius regioninės politikos klausimus.
Valstybės lyderis pabrėžė, kad Vilnius nėra visa Lietuva, kad deramas dėmesys turi būti skiriamas visiems šalies regionams.
„Šalies vadovas apgailestaudamas pažymėjo, kad dabartinė padėtis toli gražu nėra ideali“, - skelbia LR Prezidentūra.
Politikas įvardijo strateginį Lietuvos tikslą – koordinuotą nacionalinę regioninę politiką.
Pasak vyriškio, „valstybė turi išradingai ieškoti būdų investuoti į regionus“. G. Nausėda pakvietė vietos ir centrinės valdžios politikus artėti prie bendro sutarimo, kad Lietuvoje reikia efektyvesnės regioninės politikos.
„Jau vėliau iš jo galėtų plėtotis daugumai priimtina permainų vizija“, - atkreipė dėmesį valstybės lyderis. Skelbiama, kad G. Nausėda ir toliau važiuos į Lietuvos miestus, miestelius bei kaimus, ir toliau sieks geriau pažinti ryškiausius mūsų regionų šviesulius ir didžiausius skaudulius.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad kai šių metų gegužę vykusių prezidento rinkimų metu Šalčininkuose ir Visagine didžiąją dalį balsų surinko Kremliaus kandidatas Eduardas Vaitkus, dabar būtina imtis specifiniu priemonių.
„Pats tam skiriu tikrai didelį dėmesį, tačiau kartais sunku identifikuoti, kaip tuos žmones pasiekti. Galiu važiuoti kiekvieną vakarą ir susitikti su žmonėmis iš Šalčininkų ar Visagino, tačiau gali būti taip, kad tie, kurie balsuoja už Vaitkų, į tuos susitikimus tiesiog neateina“, - atskleidė G. Nausėda.
Valstybės lyderis taip pat informavo, kad „Rusija skiria didžiulius finansinius ir žmogiškuosius išteklius tam, kad lemtų iškreiptą Vakarų visuomenės suvokimą apie tai, kas vyksta Ukrainoje, kokie yra Rusijos kėslai ir panašiai“.
Kokie konkrečiai tie didžiuliai finansiniai resursai ir žmogiškieji ištekliai, G. Nausėda nedetalizavo.