Po Rusijos ir Kinijos pasirašytų energetinių ir ekonominių susitarimų – dabar dar ir bendri kariniai mokymai. Europa paliko Vladimirą Putiną ir šis nukreipė savo žvilgsnį į Kiniją, rašo Giuseppe De Lorenzo straipsnyje leidinyje „Il Giornale“.
Tai politikos dėsnis: kai sąjungininkas tave palieka, reikia ieškoti kito, ir V. Putinas kryptingai ieško kuo pakeisti privilegijuotą partnerį, kuriuo tik prieš keletą metų laikė Europą.
„Šiandien 10 Rusijos ir Kinijos laivų pradėjo karinius mokymus Viduržemio jūroje, kurie tęsis iki gegužės 21 d. Veliau manevrai persikels į Japonijos jūrą, kur rugpjūtį vyks analogiški mokymai“, – teigia straipsnio autorius.
Tuo nereikėtų stebėtis, teigė Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Anatolijus Antonovas: „Mokymai nėra nukreipti prieš trečias šalis ir nesusiję su politinę situacija regione.“ Tačiau, kaip teigia korespondentas, jį stebina, kad Viduržemio jūrą vienu metu skros Rusijos ir Kinijos laivai. „Naujas žingsnis pirmyn dvišaliuose santykiuose“, – rašo G. De Lorenzo.
Rusija į pergalės prieš nacistinę Vokietiją 70-ąsias metines pakvietė 68 šalių lyderius, tačiau tik pusė jų atvyko į Maskvą. Nebuvo JAV ir beveik visų Europos šalių vadovų. V. Putinas atsidūrė izoliacijoje, tarp Rusijos ir Europos atsirado siena, teigiama publikacijoje. Gegužės 10 d. į Maskvą atvyko Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Staipsnio autorius primena apie ekonominius nuostolius, kuriuos patiria Vokietija dėl sankcijų Rusijai.
Straipsnio autorius mano, kad taip, Ukrainos problema egzistuoja, tačiau nereikia pamiršti esminių klausimų: energetikos ir politikos. Pasak jo, JAV skalūnų revoliucija, naftos kainų kritimas, Europos užsienio politikos neveiksnumas ypač neigiamai paveikė Rusijos ir Europos šalių santykius, kurie buvo tiek metų puoselėjami sunkių derybų keliu. Buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconi laiške „Corriere della Sera“ redakcijai rašė, kad Europos lyderių sprendimas nedalyvauti iškilmėse Maskvoje yra Vakarų trumparegiškumas. Šis trumparegiškumas, įsitikinęs S. Berlusconi, privers V. Putiną rinktis Aziją, o ne Europą.
„Iš tikrųjų, tai ir vyksta: mokymai Viduržemio jūroje demonstruoja dvišalių santykių raidą, kurie įtvirtinami tiek ekonominiame, tiek kariniame lygyje. Ukrainos krizė, energetiniai klausimai ir štai – kariniai mokymai. Europos santykiai su Rytais niekada anksčiau nebuvo tokie sudėtingi, ir Rusija matydama tai, nesėdėjo sudėjusi rankų. Ji apsižvalgė ir pradėjo judėti keliu, kuris ją artina prie Azijos ir tolina nuo Senojo kontinento. Ir kalta dėl to, visų pirma, Europa, kuri izoliavo Putiną ir privertė jį žiūrėti į kitą pusę. Tai kuo tikriausia (geo)politinė savižudybė“, – daro išvada straipsnio autorius.
Šaltinis: ilgiornale.it
Naujausi
Naujausi komentarai
Xxxx
IP 2a00:1eb8:c2b7:d505:9dc7:fc70:1dad:2ef0 | 03:19:28
"Geras diktatorius" - geras šeimininkas, gali kad ir iki gyvos galvos būti renkamas, o štai "durnas prezidentas" bėda visų namams, laksto kaip mažas vaikas po namus degindamas degtukus, pakol žmonės nepagaus ir kaip reikiant diržo neįkrės....
Dzūkija > 1.
IP 82.149.80.9 | 03:00:08
... suklastoti rezultatai, ar suklastotos sąvokos ??? - kas yra diktatorius ??? o kas demokratas ??? panašu, kad reiktų kalbėti būtent apie tai... kodėl Putinas ar Lukašenka diktatoriai ??? kad ne vienerius metus yra renkami prezidentais ir atstovauja savo valstybėms ??? ar todėl, kad ne JAV juos pa...
PoNuli Nausėda,
IP 79.139.250.26 | 01:10:36
Sakykite greitai, kieno KRYMAS, DONECKAS, LUGANSKAS, MARIUPOLIS, MELITOPOLIS, GENIČESKAS, SOLEDARAS, ARTIOMOVSKAS, AVDEJEVKA, UGLEDARAS, KURACHOVAS, TORECKAS, ČASOV JARAS?...