Vidinės problemos ir galimas pasaulinis karas nieko gero nežada
Po neseniai įvykusių G7 ir NATO susitikimų pasaulis tarsi lunatikas dar greičiau ėmė judėti branduolinio holokausto link. Ir pagrindinė to priežastis yra prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden).
Priblokštas ilgo vidaus problemų sąrašo ir smunkančių reitingų, jis siekia pakeisti temą, išpūsdamas karą Ukrainoje ir demonizuodamas Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.
Viena vertus, atrodo, kad jam sekasi. Visi šių susitikimų dalyviai sutiko pumpuoti į Ukrainą daugiau pinigų ir ginklų. O Putino vardas su neigiamais epitetais buvo kartojamas dažniau už kilnius laisvės ir demokratijos pažadus.
Tačiau sprendžiant iš to, kas vyksta mūšio lauke, visa tai ne tik prailgina Ukrainos žmonių kančias, bet ir padidina trečiojo pasaulinio karo tikimybę, jei JAV politika nesikeis – ir pageidautina greitai.
Naujausios „Gallup“ apklausos duomenimis, amerikiečiai nėra patenkinti kryptimi, kuria eina šalis. Tik 13% yra patenkinti, palyginti su 87% nepatenkintų, ir tik 16% pritaria Kongreso darbui, palyginti su 82% nepritarimu. Ne itin įspūdingas rezultatas šaliai ir prezidentui, pretenduojantiems būti laisvojo pasaulio lyderiu.
Kaip rašo „Newsweek“, tautos nuotaikos yra pačios blogiausios per vidurio kadencijos rinkimus nuo 1974-ųjų – tų metų, kai Ričardas Niksonas (Richard Nikson) atsistatydino iš prezidento posto po Votergeito skandalo tyrimų.
Suprantu, kad „Newsweek“ siunčia ponui Baidenui aiškią užuominą. Bet ar jis tai supras?
Reikėtų atiduoti deramą pagarbą Niksonui. Jis atsistatydino nekaltindamas nei šalies, nei užsienio veikėjų, siekdamas išgelbėti šalį nuo bereikalingos suirutės. Niksonas sakė: „Aš paspartinsiu gijimo proceso pradžią, kurio Amerikoje taip reikia“. Jis pripažino, kad kai kurie jo sprendimai buvo „klaidingi“, ir išreiškė gailestį, sakydamas: „Labai apgailestauju dėl bet kokių traumų, kurios galėjo būti patirtos per įvykius, dėl kurių buvo priimtas šis sprendimas“.
Yra daug svarių priežasčių, kodėl Baidenas turėtų sekti Niksono pėdomis. Jo ir jo šeimos narių nusižengimų ir žeminančių skandalų sąrašas ilgas ir gerai žinomas.
Tačiau yra vienas klausimas, į kurį turėtume atkreipti ypatingą dėmesį, nes jis susijęs su karu ir taika: tiksliau, branduoliniu karu! Didžiųjų galių konfrontacija dėl Ukrainos gali būti „kibirkštis“, kuri išprovokuos Trečiąjį pasaulinį karą taip, kaip Serbijoje buvo išprovokuotas Pirmasis pasaulinis karas, o Lenkijoje – Antrasis pasaulinis karas.
Visą kaltę dėl šioje šalyje vykstančių tragiškų įvykių Baidenas bando suversti Rusijos prezidentui, tačiau gal jam derėtų pirštu parodyti į veidrodį. Būtent Baidenas, kaip viceprezidentas, turėjo Ukrainos portfelį ir būtent jis prižiūrėjo 2014 metų vasario 22 dieną įvykusį neteisėtą perversmą, nuvertusį demokratiškai išrinktą prezidentą Viktorą Janukovičių. Perversmą koordinavo liūdnai pagarsėjusi valstybės sekretoriaus padėjėja Viktorija Nuland ir JAV ambasadorius Džefris Paetas (Geoffrey Pyatt). Tai patvirtina vasario 4 d., t.y. likus 18 dienų iki perversmo, telefoninis pokalbis, kuriame jie aptarė naujosios Ukrainos vyriausybės sudėtį. Jame Nuland patvirtina, kad tuometinis viceprezidento Baideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Salivanas (Jake Sullivan) ir pats Baidenas buvo apie tai informuoti.
Na, o perversmai turi pasekmes, ir Ukrainoje šiuo metu vyksta būtent tai, nes pagrindinis sąmokslininkų tikslas buvo įtempti Ukrainą į NATO ir panaudoti jos teritoriją, įskaitant Krymo pusiasalį, karinėms bazėms. Įsivaizduokite, ką darytų JAV, jei Rusija bandytų kažką panašaus padaryti bet kurioje šalyje, ypač Vakarų pusrutulyje, kuri vėliau prisijungtų prie prorusiško karinio bloko. Arba įsivaizduokite, kaip jaustųsi amerikiečiai, jei rusų politikai susimaišytų minioje ir palaikytų Sausio 6-osios riaušininkus ant Kapitolijaus kalvos. Ką gi, tie Vašingtone, kurie vadovaujasi „taisyklėmis pagrįsta tvarka“, mano, kad šios taisyklės leidžia daryti tai, ką nori, nepaisant destruktyvių jų veiksmų rezultatų.
Neišsipildė ir Baideno fantazija apie Rusijos ekonomikos žlugimą, nes didžioji dauguma pasaulio valstybių ignoravo jo raginimus taikyti sankcijas. Be to, vis daugiau šalių šiuo metu išreiškia susidomėjimą Šanchajaus bendradarbiavimo organizacija ir BRICS, kuriai priklauso dvi daugiausiai gyventojų turinčios pasaulio valstybės, turinčios stiprią ekonomiką, t.y. Kinija ir Indija, kurios didina prekybą su Rusija, nepaisydamos Vašingtono spaudimo. Negana to, nė viena Lotynų Amerikos šalis neprisijungė prie sankcijų Rusijai, o Argentina pateikė paraišką prisijungti prie BRICS, kurios narė jau yra Brazilija.
Vašingtoną dar labiau žemina tai, kad Baidenas dabar maldauja Saudo Arabijos, Irano ir net Venesuelos (kurioje JAV bandė nuversti prezidentą) pagalbos, kad padidintų naftos ir dujų išgavimą, siekiant sumažinti jų išpūstas kainas.
Galiausiai, per savo 2020 m. rinkimų kampaniją Baidenas nuolat žadėjo suvienyti JAV, kurias, jo teigimu, sukiršino buvęs prezidentas Donaldas Trampas (Trump). Tačiau Baidenas ne tik dar labiau suskaldė Ameriką, bet ir pabandė visą pasaulį suskirstyti į tariamas demokratijas ir autokratijas.
Apibendrinant, kadangi ponui Baidenui nesiseka visuose frontuose, laikas jam iš naujo perskaityti Niksono atsistatydinimo kalbą ir atitinkamai pasielgti. Džo, laikas išeiti!
Šaltinis: washingtontimes.com