Kovo 23-24 d. į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Vokietijos kariuomenės vadas generolas Volkeris Vykeris (Volker Wieker).
Pirmąją vizito dieną gen. V. Vykeris lankysis Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur susitiks su NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančiais Vokietijos ir kitų šalių kariais, taip pat stebės jungtinę sąjungininkų ir Lietuvos karių operaciją.
Kovo 24 d. Vilniuje Vokietijos kariuomenės vadas su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku aptars dvišalio karinio bendradarbiavimo planus ir perspektyvas. Susitikimo metu taip pat kalbėsis apie informacines grėsmes, nukreiptas prieš sąjungininkų karių buvimą Lietuvoje.
Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas gynybos srityje:
Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių karinio bendradarbiavimo srityje. Lietuva ypač vertina Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione.
NATO viršūnių susitikime 2016 m. liepą Varšuvoje priimtas bendras Aljanso sprendimas nuo 2017 m. Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja Vokietija, o 2017-2018 m. laikotarpiu batalione tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai - iš viso apie 1 200 karių.
Vokietija taip pat aktyviai dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, siųsdama savo Karinių oro pajėgų kontingentus su naikintuvais. Nuo 2004 m. Šiaulių Aviacijos bazėje Vokietija jau 5 kartus atliko šią misiją.
Lietuvos kariuomenė apginkluota iš Vokietijos ginklų bendrovės „Heckler & Koch GmbH“ įsigytais automatiniais šautuvais G-36, o didžiąją dalį Lietuvos kariuomenės turimo ir planuojamo įsigyti karinės technikos parko sudaro Vokietijos gamintojų technika.
Lietuvos kariuomenė, siekdama sustiprinti ugnies paramos ir trūkstamus šarvuočių pajėgumus, per 2015–2016 m. iš Vokietijos kariuomenės kartu su 21 haubica PzH2000 ir 10 šarvuotų evakuatorių BPZ2, taip pat įsigijo daugiau nei 180 geros techninės būklės vadovavimo, netiesioginės ugnies paramos, medicinos ir mokymo paskirties šarvuočių M577.
Lietuva taip pat yra pasirašiusi sutartį dėl 88 naujų pėstininkų kovos mašinų „Vilkas/Boxer“ įsigijimo iš Vokietijos ir Nyderlandų. Planuojama, kad pirmosios pėstininkų kovos mašinos į Lietuvą bus atgabentos 2017 m. pab., o paskutinės – 2021 metais.
Iš Vokietijos taip pat įsigyjami „OTO Melara“ laivų pabūklai su kita pertekline Vokietijos karinio laivyno įranga ir technika, kuri bus skirta Lietuvos karinių jūrų pajėgų Patrulinių laivų divizionui.
Kovo 24 d., 8.45-8.55 val. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25) vyks iškilminga svečio sutikimo ceremonija (galimybė fotografuoti, filmuoti, išankstinė registracija nebūtina).
Šaltinis: kam.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]