Lietuvos visuomenės taryba kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą dėl policijoje suburto nusikaltėlių susivienijimo.
„Gerb. Respublikos Prezidente, 2019 m. liepos 12 raštu mes atkreipėme Jūsų dėmesį į išskirtinį įvykį – 2019 m. liepos 8 dieną Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį 10-iai policijos pareigūnų ir jų viršininkų, pasinaudojusių valstybės jiems suteiktais organizuoto nusikalstamumo tyrimo įgaliojimais suburti, anot teismo, nusikalstamą susivienijimą ir organizuotai vykdyti nusikaltimus prieš visuomenę, 4 jų talkininkams. Tuometinis Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro Narkotikų kontrolės skyriaus viršininkas T. Ruchtinas nuteistas 15 metų laisvės atėmimu, kiti policijos pareigūnai ir jų viršininkai – 16 metų, 14 metų ir 6 mėnesių, 13 metų ir 6 mėnesių, 7 metų įkalinimo bausmėmis, baudomis. Šis nusikalstamas susivienijimas prekiavo narkotikais, prievartavo turtą, vogė, klastojo dokumentus, ėmė kyšius ir darė kitus nusikaltimus. Nuosprendyje skelbiama, kad dalis kaltinamųjų pripažino kaltę.
Šis teismo nuosprendis dėl policijos pareigūnų, savo įgaliojimus veikti valstybės vardu panaudojusių nusikalstamo susivienijimo subūrimui, bet ne nusikaltimų tyrimui, kaip niekas geriau atspindi teisėsaugos veidmainystės mūsų valstybėje esmę – teisingumo mūsų valstybės vardu vykdymo parodiją ir piktybiškumą, savanaudiškumą. Mums nėra žinoma bylos medžiaga, tačiau tuo atveju, jei tai, kas paskelbta teismo vardu, yra tikrovė, patvirtintų, kad veidmainystė teisingumo vykdyme Lietuvoje pasiekė ribas, kurių peržengimas reiškia valstybės užvaldymą tariamo teisingumo vardu. Mums ne paslaptis, kad teismai ir teisėsaugos institucijos tapo ne žmonių gynimo ir teisingumo įgyvendinimo, Konstitucijoje įtvirtintų žmogaus teisių gynėjais, o savavaldžiaujančia sistema, naudojančia teisėsaugos svertus ir teisę savanaudiškais tikslais. Tačiau šiuo atveju tai – teismo, veikiančio valstybės vardu, nuomonė.
2019-07-31 d. „Lietuvos rytas“ paskelbė straipsnį „Policijos gauja turėjo skydą – prokurorus“, kuriame atskleista, kad redakcija disponuoja įrodymais, patvirtinančiais, kad šią Šiaulių policininkų veiklą dangstė Šiaulių prokurorai. Straipsnyje nurodyta, kad nurodytos bylos medžiagoje įvairiuose epizoduose minimas ir prokuroras Kastytis Šerkšnys. Tačiau teisiamųjų suole šioje byloje atsidūrė ne visi. Todėl manome, kad šis išskirtinis atvejis yra ne mažiau svarbus nei Jūsų inicijuotas 8 teisėjų atleidimas iš pareigų.
Mums nesuprantama, kaip, esant tokioms aplinkybėms, 2015 m. lapkričio mėnesį laikinai ėjęs Generalinio prokuroro pareigas Darius Raulušaitis Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiuoju prokuroru galėjo paskirti Kastytį Šikšnį, nes šią baudžiamąją bylą pradėjo ir tyrė Generalinė prokuratūra, siekdama šią informaciją neatskleisti Šiaulių prokurorams.
Atkreipiame Jūsų dėmesį į šias aplinkybes, visapusiškai diskredituojančias Lietuvos teisėsaugą. Manome, kad tai netoleruotina. Atsižvelgiant į Jūsų rinkiminės programos nuostatas kviečiame Jus nedelsiant išsiaiškinti šias aplinkybes, taip pat kreiptis į Generalinį prokurorą dėl Dariaus Raulušaičio veiksmų. Kaip tuometinis Generalinio prokuroro pavaduotojas, laikinai ėjęs Generalinio prookuroro pareigas, jis negalėjo nežinoti šių aplinkybių, tačiau nežiūrint į tai jis paskyrė Kastytį Šikšnį Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiuoju prokuroru“, - sakoma kreipimesi.
Susiję:
Prezidentas Gitanas Nausėda: mes turime atstatyti teisingumą mūsų valstybėje