2024 m. vasario 24 d.

 

Atnaujinami Lietuvos kariuomenės poligonai ir jų infrastruktūra

15
Paskelbta: 2016-04-18 08:39 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos kariuomenė siekia sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis Lietuvos ir atvykstantiems sąjungininkų kariams, todėl labiau  karių poreikiams pritaiko šiuo metu esamą kariuomenės mokymo infrastruktūrą – plečia Lietuvos kariuomenės poligonų ir aplink juos esančių karinio mokymo teritorijų ribas ir atnaujina jų infrastruktūrą, įrengia naujus mokymo laukus, pritaiko juos naujai įsigyjamai ginkluotei.

Didžiausi plėtros darbai suplanuoti penkiuose Lietuvos kariuomenės poligonuose: Pabradės, Gaižiūnų, Kairių, Kazlų Rūdos ir Rokų. Šiais metais planuojama Pabradės poligone pabaigti projektą „Mūšis mieste“. Planuojama, kad visi statybos projektai bus baigti iki 2022 metų.

„Plėsdami poligonus ir karinio mokymo teritorijų ribas daugiausia dėmesio skiriame dviem ypatingos valstybinės svarbos pripažintiems poligonams – Pabradės ir Gaižiūnų. Tai nuspendėme padaryti atsižvelgdami į išaugusį pratybų skaičių ir mastą, kuriuose dalyvauja mūsų ir atvykstantys sąjungininkų kariai, padidėjusius įsigyjamos ar modernizuojamos turimos technikos ir ginkluotės pajėgumus bei siekdami užtikrinti priimančiosios šalies paramą atvykstantiems sąjungininkų kariams“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Ministras pabrėžia, kad atnaujintais poligonais galėtų naudotis ir sąjungininkų bataliono grupės dydžio kovinis vienetas, paramos elementai.

Pabradės poligone bus įrengtas vienintelis toks Baltijos regione kompleksas „Mūšis mieste"

Didžiausi darbai vyksta plečiant ir modernizuojant šalia Pabradės (Švenčionių raj.) esantį poligoną, siekiant sudaryti sąlygas jame treniruotis bataliono grupei, mūšio paramos vienetams (artilerija, minosvaidžiai, prieštankinės sistemos, oro gynyba) bei koviniam šaudymui vykdyti. 2016 m. planuojama darbus pradėti ir Gaižiūnų poligone.

Dabartinės Pabradės poligono ribos, kartu su karinio mokymo teritorijomis siekia apie 8,5 tūkst. hektarų. Iki 2017 m. užbaigus plėtros darbus poligono ribos, kartu su mokymo teritorijomis, išsiplės iki 17,6 tūkst. hektarų.

Pabradės poligone bus įrengtas vienintelis toks Baltijos regione kompleksas „Mūšis mieste“, skirtas karių treniruotėms operacijoms apgyvendintoje vietovėje. Jame galės treniruotis ne tik Lietuvos kariuomenės, bet ir sąjungininkų pajėgos, taip pat ir Vidaus reikalų ministerijos padaliniai. Taip pat poligone bus įrengtos įvairios paskirties šaudyklos, tarp jų ir tankų šaudykla, kur kariai taip pat galės tobulinti šaudymo su pėstininkų kovos mašinomis judant įgūdžius, stambaus kalibro artilerijos šaudymo laukai, papildomos šaudymo pozicijos – artilerija galės šaudyti iki 9 km atstumu, bus ir atskira desantavimo vieta. Plečiant karinį miestelį ir siekiant užtikrinti karių apgyvendinimą ir logistiką, čia bus statomos papildomos kareivinės, modernizuojama valgykla, įrengiamos technikos remonto dirbtuvės, įrangos saugojimo konteinerių aikšteles.

Tolesnėje plėtroje planuojama suformuoti naujus taktikos laukus mechanizuotiems padaliniams rengti (tankams, pėstininkų kovos mašinos). Taip pat planuojama įrengti naujas šaudyklas, pastatyti garažus šarvuočiams, įsigyti pėstininkų kovos mašinų aptarnavimo ir remonto įrangą, šaudyklų įrangą, pastatyti remonto dirbtuves, degalinę ir kt.

Jonavos raj. esančiame Gaižiūnų poligone užbaigus plėtros ir infrastruktūros atnaujinimo darbus (bendra poligono teritorija padidės dvigubai – nuo 5,2 tūkst. ha iki 12 tūkst. ha) jame galės treniruotis kuopos dydžio vienetas su mūšio paramos elementais (artilerija, minosvaidžiai) ir vykdomas kovinis šaudymas. Poligone bus įrengtos naujos įvairios paskirties šaudyklos: šaudymui iš pėstininkų kovos mašinų, kulkosvaidžių, lengvųjų šaulių ginklų, taip pat atnaujintas taktinis laukas. Kaip ir Pabradės poligone, čia taip pat bus įrengtos šaudymo pozicijos artilerijai, minosvaidžiams, taip pat ir savaeigėmis haubicomis PzH2000, kurių 21-ą Lietuva nusipirko iš Vokietijos kariuomenės.

Pirmoje 2019 metų pusėje Gaižiūnų poligone taip pat planuojama pastatyti kompleksą „Mūšis mieste“.

Kazlų Rūdos ir Kairių poligonuose daugiau dėmesio skiriama infrastruktūros atnaujinimui

Kazlų Rūdoje (Marijampolės raj.) ir Klaipėdos raj. esančiame Kairių poligonuose esančiame poligone daugiausia dėmesio skiriama infrastruktūros atnaujinimui.

Baigus darbus Kazlų Rūdos poligone prie karinio mokymo teritorijos bus prijungta ir rekonstruota mokymo teritorija, pavadinta „Aerodromas“.  Šiuo metu Mokymų ir doktrinų valdyba atlieka  poligono galimos plėtros studiją: ketinama išplėsti poligono ribas aplink esantiems padaliniams prireikus vykdyti kovinį rengimą. Kazlų Rūdos poligone ateityje bus galima treniruoti taktikos kuopos dydžio padalinį, vykdyti individualių šaudymo įgūdžių tobulinimą, treniruoti oro paramos šaudymo į antžeminius taikinius kontrolierius.

Kairiuose (Klaipėdos raj.) esančiame poligone ir aplink jį esančių karinio mokymo teritorijų ribos plečiamos nebus. Vykdant darbus daugiau dėmesio skiriama poligono infrastruktūrai atnaujinti – iki 2017 m. čia planuojama įrengti elektrinių taikinių ir individualaus kovinio šaudymo treniruotėms skirtas šaudyklas.

Be to, planuojama pradėti ir Rokų poligono Kauno raj. plėtrą kartu su Vidaus reikalų ministerija, pritaikant jį Valstybės sienos apsaugos, viešojo saugumo tarnybos ir Vadovybės apsaugos departamento poreikiams. 2016 m. vyks infrastruktūros projektavimas, kuris bus įgyvendintas 2017 metais.

Vykdant darbus atsižvelgiama į aplinkosaugos reikalavimus

Poligonuose ir mokymų teritorijose miškų kirtimai ir galima plėtra yra nuolat derinama su Aplinkos ministerija. Plečiant teritorijas yra laikomasi aplinkosaugos reikalavimų, jokie objektai nėra statomi draustinių teritorijose, o pratybos ir toliau bus vykdomos griežtai laikantis aplinkosaugos reikalavimų. Tikimasi, kad išplėstos teritorijos dar labiau padės apsaugoti civilius nuo nelaimingų atsitikimų vykdant karinius mokymus. Krašto apsaugos ministerija už miško naudmenų pakeitimą į biudžetą sumokės kompensaciją, o už gautas lėšas valstybė Lietuvos teritorijoje nenaudojamose ar netinkamose žemės ūkiui žemėse bus pasodinti nauji miškai.

Šaltinis: kam.lt

 

Susiję:

J. Olekas: kad tos pu­šys šla­mė­tų mums, o ne kam nors ki­tam

Daug kas gal pasipiktins, kad kerta 500 hektarų, bet turim būti pilietiški ir suprasti

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
15. to 13 abcdaunui
(2016-04-19 00:51:52)
(71.71.122.33) Parašė:

Taigi, sapnavau visa tai, o po to susapnavau tave, juodam Nato kareiviui isange belaizanti, kakakola uzsigerianti, o tie "uzjurio princai" kad juokiasi, kad saiposi is taves, vis kartoja: Vietinis Aborigenas, VIetinis Aborigenas. Bandziau sapne jiems priestarauti, kad tu esi" solidzios ir kulturingos valstybes isdidus pilietis", bet pabudau. Nemanau, kad jie manimi patikejo....hehehe14. yel“l“ow submarine to 13. dfzxcv
(2016-04-19 00:50:30)
(78.63.212.238) Parašė:

na dar posmelį, please ! - labai jau sklandžiai ponui gaunasi - atrodo lyg idiotizmas ne kraujyje, o genuose - o tamsta žinai kas tas botulinas ? :)))) - ir kaip jis susijęs su putinu ? - ar visus, jo amžiuje atrodančius panašiai jaunai - neplikus ir nenėščius , reikia vadinti bootoksiniais ? :))))13. dfzxcv
(2016-04-19 00:34:47)
(78.63.227.181) Parašė:

tu miėgok ir sapnuok savo botulininį klauną, kaip jis skrenda su gervėmis ir tigrus medžioja, dar pasapnuok omsko getves, 93 eurų atlyginimą ir kadyrovą savo lovoje. Poliginų reikia modernių, kad Lietuvos kariai galėtų mokintis ir apginti šalį nuo vatnikų, prireikus. Duskite kvislinginės kiaulės!12. antanui
(2016-04-18 21:18:48)
(71.71.122.33) Parašė:

Labai aciu, taip smagiai pries nakti pasijuokiau...Miegosiu ir sapnuosiu "Lietuva, kaip solidi ir kulturinga valstybe"...Tikiuosi, kad kiekviena vakara, pries miega, mus palinksminsi sitokiom pasakom. Darsyk dekoju ir labanaktis.11. Antanas
(2016-04-18 21:13:55)
(86.38.186.123) Parašė:

Poligonai ir didesnių miestų SKAT ar kitos patalpos manau reikalingi mus saugantiems amerikiečiams. Atrodo, kad jie paskutiniai mus pripažino, ir kai įsitikino kad mes jau laisva Lietuva kaip solidi kultūringa Valstybė nugalėjusi mūsų Aukščiausios tarybos deputatų diplomatija, nuginkluojant TSRS politbiuro darbuotojus Maskvoje pasirašant sutartis ir ištraukiant į viešumą slaptus valstybių pasidalijimo protokolus.10. MUUU
(2016-04-18 20:27:45)
(77.90.72.218) Parašė:

Greit nebus nei mu,nei pinigu,o dzukas grybaus ant asfalto.ar tokios lietuvos norejom...9. o kazkada
(2016-04-18 17:25:24)
(78.57.181.97) Parašė:

tai gyvenom, poligonu tiek nereikejo, teroristai nepuole, uz tevyne galejom numirti.8. aišku
(2016-04-18 15:27:56)
(78.62.83.74) Parašė:

blogai,norime ramybės. Jei didžiosios valstybės sugalvos kariauti, tai mus ir 10 poligonų neišgelbės. Dabar tik pinigus tratina.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras