Praėjusį savaitgalį Visagine aptarti ES investicijų rezultatai, pasirengimas naujam laikotarpiui ir planai ateičiai, pranešė portalas esinvesticijos.lt.
Diskusijoje akutualiais klausimais dalyvavo Visagino merė Dalia Štraupaitė, Visagino savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas, Visagino savivaldybės strateginio planavimo ir investicijų valdymo sk. vedėja Viktorija Abaravičienė, LR finansų ministerijos ES struktūrinės paramos valdymo departamento direktorė Loreta Maskaliovienė, Centrinės projektų valdymo agentūros urbanistinės plėtros projektų skyriaus viršininkas Vygandas Alekna, Lietuvos verslo paramos agentūros komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Žemaitienė, VšĮ Ignalinos atominės elektrinės regiono verslo inkubatorius direktorė Irina Morozova, vietos verslo ir bendruomenės nariai.
Visagine gyvena per 20 tūkstančių, o darbo biržoje yra užsiregistravę apie dešimtadalis gyventojų.
Iki šiol didžiausias visaginiečių darbdavys atominė elektrinė. Visagino valdžia viliasi ir valdžios ir privačių investuotojų didesnio dėmesio.
„Pirmiausia mes laukiam Visagino atominės elektrinės naujų statybų“, - LRT laidai „Panorama“ pranešė Visagino merė D. Štraupaitė.
Ar sulauks – sunku pasakyti.
2012 m. spalio mėnesio referendume tauta pareiškė valią nestatyti AE. Nuo referendumo prabėgo dveji su pusę metų, tačiau Seimas iki šios dienos nesugebėjo atlikti savo konstitucinės pareigos ir įgyvendinti referendumo rezultatus. Referendumo įstatymo 8 str. nurodyta, kad klausimas dėl konsultacinio referendumo įgyvendinimo „ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo jo paskelbimo turi būti svarstomas Seime Seimo statuto nustatyta tvarka”.
Ištrauka iš Lietuvos Respublikos Referendumo Įstatymo. |
Per tuos kelis metus paaiškėjo tik tiek, kad Ignalinos atominės uždarymas nukeliamas – jėgainė bus uždaryta jau ne 2029, kaip buvo skelbta anksčiau, o 2038 metais.
IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius praėjusių metų rudenį išaiškino, kad taip atsitiko dėl B1 ir B234 įgyvendinimo vėlavimo bei patirties stokos.
Todėl šio objekto uždarymas dar šiek tiek pabrangs: nuo 4 iki 9 milijardų litų. Spėlioti, kiek iš viso dešimčių milijardų litų mokesčių mokėtojams kainuos šis uždarymas, kuris planuojamas dar po ketvirčio amžiaus (visuomenė siūlo labai tinkamą datą – 2040 kovo 11 dieną, kai Lietuva švęs (jei dar švęs) savo nepriklausomybės penkiasdešimtmetį), šiuo metu niekas nesiryžta.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]