Atsistatydino vienas iš trijų pagrindinių Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) valdymo organų - taryba.
Tai patvirtino Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė: „Tiesiog tarybos nariai susirinkome pas rektorių ir „in corpore“ atsistatydinome. Kadangi visa taryba nebuvo „in corpore“ perrinkta, patvirtinta, todėl nusprendėme, kad toks mūsų žingsnis bus logiškas. Senatas turės iš naujo rinkti visą tarybą“, - sakė R. Prusevičienė.
Anot buvusios tarybos narės, atsistatydinimu reaguota į Konstitucinio teismo išaiškinimą, kad tarybų sudarymas buvo ne visai teisiškai pagrįstas: „Du narius deleguodavo ministras, du universiteto ar akademijos administracija. Remiantis tuo, visos tarybos turėjo būti perrinktos, o tai reiškia, kad arba „in corpore“ patvirtinama visa taryba, arba atšaukiama. Senatas mūsų nepatvirtino, tad atsistatydinome. Visiškai normalus žingsnis“, - teigė R. Prusevičienė
Pasak LMTA Senato pirmininko, prof. habil. dr. Leonido Melniko, visi universitetai buvo įpareigoti iki gruodžio 1 dienos iš naujo patvirtinti tarybas, nes pasikeitė jų formavimo tvarka. "Ir mes tai padarėme. Balsavimu nusprendėme šaukti naujus rinkimus“, - aiškino jis.
Senato pirmininko manymu, nauja taryba pradės veikti tik po kelių mėnesių. "Matyt, artimiausiomis dienomis spaudoje bus skelbimas dėl paraiškų priėmimo. Mes akademijoje rinksime atstovus į tarybą, studentai rinks savo atstovus, tai turėtų užtrukti apie porą mėnesių“, - sakė L. Melnikas.
Paklaustas, ar senoji taryba neatliko savo funkcijų, kad buvo nepatvirtinta dar vienai kadencijai, profesorius tikino, kad LMTA tarybai neturėjo jokių priekaištų. Tiesiog taip nusprendė Senatas.
Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos muzikos ir teatro akademijos tarybą sudarė 9 nariai. Švietimo ir mokslo ministras kartu su LMTA senatu į tarybą buvo paskyrę violončelininką, profesorių Davidą Geringą.
Keturi tarybos nariai buvo patvirtinti iš visuomenės pasiūlytų kandidatų Aukštojo mokslo tarybos teikimu – tai Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė R. Prusevičienė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius, garsus milijonierius Gintautas Kėvišas, Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis ir Lietuvos kompozitorių sąjungos muzikos fondo pirmininkas Vytautas Germanavičius.
Dar keturis tarybos narius delegavo LMTA bendruomenė: studentų atstovybė pasiūlė atstovybės prezidentą Tomas Pūtį, dėstytojai ir mokslo darbuotojai – Meno istorijos ir teorijos katedros vedėją Ramunę Marcinkevičiūtę ir Muzikos fakulteto dekanę Aušrą Motuzienę, o administracija ir kiti darbuotojai – LMTA rektorių (jau buvusį) Eduardą Gabnį.
P. S. Šia proga primename daugiau publikacijų, susijusių su vienu iškiliausių Lietuvos kultūros ir verslo veikėjų G. Kėvišu:
9 rugsėjo 2011
Praėjo metai nuo G. Kėvišo bylų apjungimo. Kokios naujienos?
15 balandžio 2011
Garsaus milijonieriaus G. Kėvišo bylos sujungtos į vieną
02 birželio 2010
Nusikaltimo atskleidimas Nacionalinėje filharmonijoje dar nenumarintas (papildyta audio)
12 gegužės 2010
Skundas Vilniaus apygardos teismui
28 balandžio 2010
Ekspertai.eu: nebeliko tik dalies skundo dalyko
18 balandžio 2010
Nutarimas panaikinti nutarimą
15 balandžio 2010
Pradėtas tyrimas
12 balandžio 2010
Generalinė prokuratūra tirs įtartinus Vilniaus apygardos prokuratūros veiksmus, o piliečiai kreipiasi į teismą
22 Kovas 2010
Greitai paaiškės
14 Kovas 2010
Pranešimas prokurorams dėl nusikalstamų veikų Nacionalinėje filharmonijoje ir FNTT
Dar daugiau apie talentingiausią Lietuvos kultūros vadybininką G. Kėvišą rasite ČIA.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]