2024 m. birželio 16 d.

 

Atviras laiškas ir pora klausimų generalinio policijos komisaro pavaduotojui R. Požėlai dėl pareigūnų sadizmo

45
Paskelbta: 2013-07-27 12:15 Autorius: Naglis Puteikis, ekspertai.eu

Skelbiame Naglio Puteikio laišką, kurio įkvėpti ekspertai.eu siunčia generalinio komisaro pavaduotojui Renatui Požėlai du paprastus klausimus juos rasite publikacijos pabaigoje po Seimo nario tekstu.

Vakar, 2013 m. liepos 26 d., liudydamas Kauno apylinkės teisme, kuriame toliau tęsiamas per Garliavos šturmą nukentėjusiųjų persekiojimas, Jūs, generalinio komisaro pavaduotojau Renatai Požėla, tvirtinote, kad to šturmo metu niekas nieko į tarpukojį ar su buože nedaužė ir kad tokie teiginiai, ypač iš vieno Seimo nario lūpų ir tinklalapių, yra šmeižtas ir įžeidžia Jūsų, Renato Požėlos, bei Jūsų atstovaujamų 14 000 pareigūnų bendruomenę. Dar jūs teigėte, kad jūs visi esate labai pasipiktinę tokiais prasimanymais ir kad Jūs pats, Renatai Požėla, tyčia nieko netiriate, jog netrukdytumėte nepriklausomiems, objektyviems tyrimams, kuriuos atlieka, Jūsų teigimu, Klaipėdos apygardos prokuratūra.

R. Požėlai, kaip policininkų bendruomenės lyderiui, atstovui ir vadovui, drįstu priminti, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su ankstesniais dviem STT Klaipėdos valdybos vadovais daugelį metų nustatinėjo, kad korupcijos Klaipėdos mieste nėra (taip dengė vietos korumpuotus pareigūnus), taip pat aptarnaudavo vietos verslininkus ir su jais susijusius vietos politikus leisdami supirkti pusvelčiui brangią valstybinę žemę, kitų nekilnojamojo turto sandorių atvejais taip pat gindavo (su retomis išimtimis) verslininkų, o ne viešą interesą, išsukinėjo juoduosius archeologus – skirtingai nei, pavyzdžiui, Panevėžio apygardos prokuratūra, ne dirbo visuomenės labui, o užsiiminėjo priešinga, nei prokuratūroms pridera, veikla. Turint tai omenyje, nėra pagrindo manyti, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros tyrimai yra patikimi.

Todėl siūlau Jums, Renatai Požėla, atlikti ne policininkų bendruomenės vadovo ar atstovo pareigas, o būti pareigūnu: policijos vidaus tvarkoje nustatytais būdais patikrinti šiame VIDEO nufilmuotus kadrus bei juose matomų policininkų, ypač juodai apsirengusių nežinomo padalinio smogikų, veiksmus. Ne su visais video medžiagoje pateiktais vertinimais sutinku, pavyzdžiui, velkamas vyras, mano akimis žiūrint, nesitrenkė galva į grindinį, kaip rašoma, tik nugara, bet epizodas su moterimi, velkama už rankų pilvu per grindinį, ir ypač du smūgiai pompinio šautuvo buože į nesipriešinančio, ant grindinio gulinčio vyro tarpukojį, yra tikrai sukrečiantys, ir manau, kad tai ne šmeižtas, o faktas. Nesu šių reikalų specialistas, tačiau tikiu, kad Imuniteto tarnyboje ir kituose vidinei kontrolei skirtuose padaliniuose tikrai netrūksta aukštos klasės profesionalų ir kad galėsite ištirti minėtame video užfiksuotų perteklinio smurto epizodų atitikimą teisės aktams.

Esu įsitikinęs, kad vienas neteisėtas policijos smurto aktas visuomenės akyse panaikina 100 gerų policijos darbų, o kiekvienas tebedirbantis policijoje sadistas atsveria 1000 sąžiningai dirbančių pareigūnų ir taip kompromituoja tiek policiją, tiek jos vadovus, tiek juos kontroliuoti privalančius politikus, tiek pačią valstybę, ir taip didina piliečių nusivylimą valdžia ir Lietuva.

Naglis Puteikis

Seimo narys, išrinktas vienmandatėje Danės apylinkėje

P. S. Ta proga noriu priminti, kad vis dar laukiu žadėtos policijos spaudos konferencijos apie Kauno policininkų veiksmus, dėl kurių veiksmų 72 metų Agota Ramanauskienė atsidūrė komoje.

Kaip rašoma alfa.lt:

„Artimieji tikisi, kad ekspertai išsiaiškins, kaip sužalotos pensininkės galvoje keliose vietose atsirado kraujosruvų.

Galvos nuotraukoje matyti, kad yra trys kraujosruvos, bet žmogus tris kartus nukristi negalėjo. Tad jos galėjo likti nuo smūgių.

Policijos pareigūnai neigia smurtavę prieš garbaus amžiaus moterį. Teisėsaugininkai tvirtina, esą nuo jų sprukusi pensininkė ne tik nepakluso teisėtiems reikalavimams, bet ir užpuolė vieną policininkę, kai smaugė ją ant kaklo buvusia auksine grandinėle.“

Nors teisme po dvejų metų ir pavyko nustatyti, kad policininkė panaudojo kovinius veiksmus, šių savo įgaliojimus peržengusių pareigūnų veiksmai dar iki galo neištirti ir neįvertinti: bent kol kas policija korporatyviai juos gina, jie ir toliau kyla karjeros laiptais.

Daugiau informacijos rasite čia:

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/del-po-grumtyniu-su-policininke-komos-istiktos-mociutes-tyrimas.d?id=48880614

http://www.delfi.lt/news/daily/law/smurtaujantys-pareigunai-zlugdo-pasitikejima-teisesauga.d?id=52339129

Naglis Puteikis

Nuoširdžiai dėkojame N. Puteikiui už tai, kad atskleidė pavardę žmogaus, galinčio paaiškinti, kas vyksta šiame vaizdo įraše, kuriame užfiksuoti policininko veiksmai iš pirmo žvilgsnio stebėtinai primena stribų siautėjimo laikus:

Neprofesionalo akis mato šiurpų dalyką: ginkuotas policininkas šautuvu daužo ant žemės gulinčiam beginkliam, tik Lietuvos trispalve prisidengusiam vyrui į tarpkojį.

Tačiau profesionalai, tarp jų ir aukščiausio rango šalies pareigūnai, mato šiame įraše kažką kita. Ką – iki šiol taip ir lieka paslaptimi.

Dėl epizodo, kuriame šautuvu daužomas beginklis vyras, ekspertai.eu kreipėsi ir į prokuratūros vadovybę, ir į prezidentę Dalią Grybauskaitę. Tačiau niekas taip ir nesugebėjo atsakyti, kodėl šie policininko veiksmai laikomi teisėtais. Prokuratūra pareiškė, kad ką nors paaiškinti trukdo ikiteisminio tyrimo paslaptis (žr. „D. Raulušaitis paaiškino, kodėl šautuvu daužyti gulinčiam vyrui per lyties organus yra gerai”), o D. Grybauskaitė eilinį kartą apsimetė, kad nemato paprastų klausimų (žr. „Prezidentė paaiškino, ką mato ir kaip vertina”).

Tačiau iš N. Puteikio laiško aiškėja, kad žmogus, galintis viską paaiškinti ir nuraminti visuomenę, kad į Lietuvą negrįžta stribų siautėjimo laikai, vis dėlto egzistuoja.

Tas žmogus generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla. Jis, kaip galima spręsti iš N. Puteikio laiško, žino, kad „to šturmo metu niekas nieko į tarpukojį ar su buože nedaužė”. Dar daugiau – teigia, kad tokie teiginiai yra šmeižtas, įžeidžiantis tiek paties R. Požėlos, tiek jo atstovaujamų 14 000 pareigūnų bendruomenę.

Todėl ekspertai.eu siunčia R. Požėlai trumpą laišką:

Pone R. Požėla, 2013 m. liepos 26 d., liudydamas Kauno apylinkės teisme, Jūs teigėte, kad 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje įvykdytos policijos operacijos metu niekas nieko šautuvu į tarpukojį nedaužė, o tokie teiginiai yra šmeižtas.

Ekspertai.eu yra pasirengę nedelsdami už šį šmeižtą atsiprašyti ir Jūsų asmeniškai, ir Jūsų atstovaujamos pareigūnų bendruomenės, tačiau tai padaryti trukdo ne kartą mūsų svetainėje skelbtas vaizdo įrašas, kuriame mes matome būtent šautuvu į tarpukojį daužomą beginklį gulintį vyrą.

Todėl siunčiame Jums šį įrašą ir prašome atsakyti į šiuos klausimus:

Ką konkrečiai šautuvu daro pareigūnas šiame vaizdo įraše?

Ar tiesa, kad šiame įraše matomas vyras tą pačią dieną po policijos operacijos buvo išvežtas į ligoninę ir joje maždaug savaitę gydytas?

Susiję:

„D. Raulušaitis paaiškino, kodėl šautuvu daužyti gulinčiam vyrui per lyties organus yra gerai”

„D. Raulušaitis išsiaiškins, ar pareigūnas turėjo teisę šautuvo buože daužyti gulinčiam vyrui į tarpkojį”

„Prezidentė paaiškino, ką mato ir kaip vertina”

„Gegužės 17-oji: Prezidente, ką matote Jūs?”

„Prokuratūra: mergaitė klykė iš džiaugsmo, kad užtikrinami humanizmo ir demokratijos principai”

„Prokurorai melavo, kad tyrė smurtinius pareigūnų veiksmus prieš taikius žmones (video)”

„ŽTSI valdybos pirmininkas D. Pūras pažadėjo atsakyti į klausimus apie žmogaus teises (video)”

„D. Pūras: Esu už tai, kad tokie dalykai, kaip šie policijos pareigūno veiksmai, būtų ištirti”

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
45. neviltis
(2013-08-06 09:46:01)
(78.61.175.32) Parašė:

Garliavos įvykis atvėrė akis netikėti Lietuvos valdžia, teismais, policija ir t.t. , visu tuom kas vyksta čia.44. mikis21
(2013-08-05 00:04:01)
(5.68.160.221) Parašė:

43. nu policija viena byla pralaimejo. praeita savaite.43. Tikiuosi
(2013-08-03 22:44:30)
(68.200.106.255) Parašė:

kad gerb. Požėla ignoruos debilų klausimus. Pažemintų save ir Lietuvos policiją jei į juos atsakytų.42. Tomas J.
(2013-08-02 13:06:03)
(184.105.146.22) Parašė:

Policija - Lietuvos gėda. 2012.5.17 Kaune Klonio gatvėje 240 policininkų smurtavo prieš taikius nesipriešinančius žmones. Matėme tiesiogiai per TV3. Matome internete įdėtuose video filmuose. Reikia būti labai kvailu arba labai aklu, kad nematyti tame smurto. Nė vienas Lietuvos policininkas po to viešai nepasmerkė tokio smurtautojų elgesio, todėl VISĄ Lietuvos policiją laikau niekšais ir niekada jiems nepadėsiu.41. Nu
(2013-08-02 07:32:44)
(85.206.25.171) Parašė:

Aš nesuprantu, kaip tokie požėlos iš viso gali dirbti tokiose pareigose??????????????????????????????? Taigi jie yra GESTAPAI,SADISTAI, cenzūraAIIIIIIIII...40. dar
(2013-08-01 17:57:42)
(78.61.214.72) Parašė:

ir glusas-Lionginas islindo.39. lionginui
(2013-08-01 13:57:52)
(46.249.171.28) Parašė:

parasei , kaip is tos dainos-lionginai , lionginai gerk samane gerk daugiau...,ka padare N.Puteikis ? , jei butu nors puse seimo nariu tiek dare , tokiu policijos issisokimu kaip Garliavoj senai butu nelike.38. rima
(2013-08-01 01:28:12)
(188.69.227.100) Parašė:

Didziule pagarba N.PuteikiuiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras