Ugniagesiai kovoja su daugybe gaisrų pietrytinėje Australijoje. Iš nacionalinių parkų evakuojami žmonės. Didžiulė oro temperatūra ir stiprus vėjas kai kuriose vietose įžiebė tikrą katastrofą, pranešė „Al Jazeera“.
Premjerė Julia Gillard įspėjo australus būti atsargiems, nes oro temperatūra Australijoje pakilo iki 45 ir daugiau laipsnių Celsijaus.
„Tai – labai pavojinga diena, - sausio 8-ąją pareiškė ministrė pirmininkė. – Labai svarbu, kad žmonės būtų atsargūs, klausytų valdžios nurodymų“.
Labiausiai apgyvendintoje šalies Naujojo Pietų Velso (New South Wales) valstijoje dirba tūkstančiai ugniagesių. Pasak jų, kai kuriose vietose gaisrai įsisiautėję itin smarkiai.
Kaip pranešė „Reuters“, šimtai žmonių dėl gaisrų turėjo palikti namus.
„Al Jazeera“ korespondentas Sidnėjuje Andrew Thomas pasakojo, kad trijose valstijos vietose pavojaus lygis yra „katastrofiškas“.
Visi valstijos miškai ir nacionaliniai parkai uždaryti. „Mes susidūrėme su vienu baisiausių gaisrų istorijoje“, - pareiškė Naujojo Pietų Velso ugniagesių vadas Shane‘as Fitzsimmonsas.
Pasak „The Guardian“, gaisrai kilo ir gretimoje Tasmanijos saloje.
Po 2009-ųjų Juodojo sekmadienio gaisro Viktorijoje, kai žuvo 173 žmonės ir buvo patirti 4,4 milijardo dolerių nuostoliai, katastrofinis gaisro lygis reiškia, kad ugnis – nekontroliuojama, nenuspėjama ir greitai juda, tad vienintelė saugi išeitis – evakuacija.
Bijoma, kad gaisrai gali pasiekti ir patį Sidnėjų. Vis dėlto kol kas, pasak A. Thomas‘o, ugnis siautėja „palyginti negyvenamose vietovėse“.
Tūkstančiai australų subėgo į garsųjį Sidnėjaus Bondi paplūdimį, kad pabėgtų nuo 41,8˚C temperatūros. Prie Sidnėjaus Operos teatro greitoji padėjo moteriai atsigauti dėl išsekimo nuo karščio.
Valstijoje dabar liepsnoja apie 100 gaisrų, 21 jų dar nesuvaldytas. Laimė, bent kol kas nepranešama apie žuvusius žmones.
Ši vasara (nuo gruodžio iki vasario) Australijoje – itin karšta.
Krūmynų ir miškų gaisrai Australijoje – dažnas reiškinys dėl karšto, sauso šalies klimato. Ugniai įsiplieksti padeda ir eukaliptai – daug degaus aliejaus savyje turintys medžiai.
Nuo 1851-ųjų Australijos miškų gaisruose žuvo daugiau kaip 800 žmonių, per milijoną avių, sudegė keliolika tūkstančių namų.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]