Boriso Berezovskio mirties priežastis kol kas neaiški. Šešiasdešimt septynerių metų B. Berezovskis negyvas rastas vonioje, savo namuose Londone.
Žiniasklaidoje keliamos įvairios versijos. Pastaruoju metu verslininkas turėjo širdies sutrikimų, todėl manoma, kad jį galėjo ištikti infarktas, tačiau neatmetama versija, kad finansinius sunkumus išgyvenęs vyras galėjo savo noru pasitraukti iš gyvenimo.
Britų pareigūnai tirdami mirties aplinkybes į verslininko namus pasiuntė ir chemijos, biologijos bei radiologijos specialistus, tačiau jie informavo, jog neaptiko nieko, kas keltų susirūpinimą.
„Prieš dvi savaites draugai pasakojo, kad matė jį vaikščiojantį Londone. Jis atrodė nusiminęs, o jį lydėjo tik vienas apsaugos darbuotojas. Nieko nebuvo šalia, draugai jį paliko arba jis pats nuo jų atsitvėrė, bet įsivaizduoti, kad Borisas Berezovskis galėjo nusižudyti būtų labai sunku. Jis buvo kovotojas ir mylėjo gyvenimą“, - sakė radijo stoties „Echo Moskvy“ redaktorius Aleksejus Venediktovas. Mirusio verslininko advokatas Aleksandras Dobrovinskij kalbėjo: „Borisui Berezovskiui artimi žmonės sakė, kad pastaraisiais metais jis turėjo finansinių sunkumų ir situacija kasdien blogėjo, jis turėjo didelių skolų. Vakare man paskambino patikimas šaltinis iš Londono ir pasakė, kad B. Berezovskis rastas negyvas, jis nusižudė. Tada sulaukiau skambučio iš kito šaltinio, kuris tvirtino, jog verslininkas mirė dėl širdies smūgio.“
Iš Rusijos Borisas Berezovskis emigravo 2000 metais, kai į valdžią atėjo Vladimiras Putinas. Jungtinėje Karalystėje jis gavo politinį prieglobstį ir kritikavo Kremlių, tačiau paskutiniame interviu, kurį „Forbes“ žurnalui davė mirties išvakarėse, jis sakė, kad gyvenimas nebeturi prasmės ir jis norintis grįžti į Rusiją. Kremlius patvirtino, kad B. Berezovskis buvo parašęs V. Putinui laišką, kuriame prašė atleidimo už padarytas klaidas. Rusų žiniasklaida verslininko mirtį aprašo kaip eros pabaigą. Kremliui paranki žiniasklaida B. Berezovskį apibūdina, kaip klastingą ir gudrų politinių žaidimų intrigantą. „ B. Berezovskis buvo laikomas tarsi demonu-caru Rusijoje ir jo nebuvimas yra didelis praradimas šalies politikams. Dabar jie turės surasti kitą asmenį, kuriam bus uždėta „Liuciferio karūna“, - teigė politikos apžvalgininkas Glebas Pavlovskij.
B. Berezovskis turtus susikrovė per privatizaciją dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai šaliai vadovavo Borisas Jelcinas. Tuomet verslininkas buvo laikomas Kremliaus „pilkuoju kardinolu“, tačiau vėliau užsitraukė Vladimiro Putino nemalonę. Už pinigų grobstymą ir sukčiavimą už akių Rusijoje jis nuteistas 19 metų kalėjimo.
Pastaruoju metu verslininkas susidūrė su finansiniais sunkumais. Praėjusiais metais jis pralaimėjo bylą kitam rusų milijardieriui Romanui Abramovičiui, iš kurio norėjo prisiteisti beveik 5 milijardus dolerių, tačiau teismas B. Berezovskį pripažino nepatikimu liudytoju ir liepė jam padengti teismo išlaidas, kurios siekė 40 milijonų svarų. Rusijos valdžia teigia svarstysianti klausimą dėl jo laidojimo gimtojoje šalyje, jei bus gautas toks prašymas.
"Lietuvos ryto TV" | ekspertai.eu inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]